Ziemeļkoreja īstenojusi solījumu uzspridzināt tuneļus Punggye-ri kodolpētniecības vietā. Spridzināšanas procesu vērot bija ielūgti ārvalstu žurnālisti, nevis eksperti, kā sākotnēji tika solīts, kas nozīmē, ka uz vietas nebija neviens, kas pārbaudītu, kas patiesībā ir izdarīts. 

Eksperti izsaka pieņēmumu, ka Ziemeļkorejas kodolpētniecības vieta sākusi brukt jau pēc kodolizmēģinājuma 2017. gadā. 

Kodolpētniecības poligonā kopš 2006. gada veikti seši kodolizmēģinājumi. Ziemeļkorejas kodolieroču institūts paziņojis, ka vietas demontāža veikta tā, lai visi tuneļi tiktu sabojāti sprādziena laikā, ko eksperti gan nevarēja pārbaudīt. 

«Viņi skaitīja: trīs, divi, viens. Un pēkšņi bija milzīgs sprādziens, kuru varēja sajust. Tie putekļu mākoņi un sajūtas, kuras tajā brīdī izjutu, bija neaptveramas,» stāsta kāds žurnālists, kurš bijis netālu no kodolpētniecības vietas, kad to iznīcināja.

Aģentūra LETA ziņo, ka ASV prezidents DonaldsTramps ceturtdien atcēlis 12.jūnijā paredzēto tikšanos ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Savu lēmumu Baltā nama saimnieks pamatojis ar «milzīgo niknumu un atklāto naidīgumu», kāds pausts pēdējā laika Phenjanas paziņojumos.

Kimam adresētajā vēstulē, kuru publiskojis Baltais nams,Tramps norādījis, ka, viņaprāt, «šobrīd būtu nepiemēroti» sarīkot šo ilgi plānoto tikšanos.

Prezidents arī, atsaucoties uz Ziemeļkorejas lielīšanos ar saviem kodolieročiem, atgādinājis, ka ASV kodolarsenāls «ir tik liels un spēcīgs, ka lūdzu Dievu, lai tas nekad netiktu izmantots».

Dienvidkoreja un Japāna, kā arī ASV ir gatavas atbildēt, «ja Ziemeļkoreja spers muļķīgus vai neapdomīgus soļus», brīdināja prezidents.

«Cerams, ka saistībā ar Ziemeļkorejas nākotni notiks pozitīvas lietas,» viņš norādīja, «bet ja tā nebūs, mūsu gatavība ir lielāka, nekā tā jelkad agrāk ir bijusi»

«Vienlaikus tiks turpinātas mūsu ļoti stingrās sankcijas, kas bez šaubām ir visstingrākās jelkad noteiktās sankcijas, un maksimālā spiediena kampaņa,» viņš piebilda.

Fotogrāfijas skatāmas raksta galerijā!