Pirms nedēļas nogalē gaidāmajiem jaunajiem tā dēvētās Dzelteno vestu kustības protestiem opozīcijā esošo Francijas konservatīvo līderis Lorāns Vokjē trešdien aicinājis ieviest valstī ārkārtas stāvokli.

«Tas dos iespēju drošības spēkiem aizsargāties, un tas mums dos arī iespēju aizsargāt tos, kas vēlas demonstrēt miermīlīgi, nekļūstot par ķīlniekiem,» sarunā ar televīzijas kanālu «France 2» norādīja Republikāņu partijas priekšsēdētājs.

«Es nevēlos, lai mūsu valsts ieslīgtu haosā,» piebilda Vokjē.

Kā ziņots, «Dzelteno vestu» kustības protesti ilgst jau trīs nedēļas, un sestdien tie izvērtās vardarbīgās nekārtībās, kādas Francija nav pieredzējusi kopš 1968.gada studentu nemieriem.

«Dzelteno vestu» kustība, kuras sākotnējais katalizators bija valdības iecere paaugstināt degvielas akcīzes nodokli, izvērtusies plašākos protestos, kas atspoguļo sabiedrības vispārējo neapmierinātību ar prezidenta Emanuela Makrona politiku un pieaugošo dzīves dārdzību.

Premjerministrs Eduārs Filips otrdien paziņoja, ka janvārī plānotā degvielas akcīzes nodokļa paaugstināšana tiks atlikta vismaz uz sešiem mēnešiem.

Taču Vokjē norādīja, ka nodokļa paaugstināšanas atlikšanai «nav jēgas» un tā ir pilnībā jāatceļ.

Kopš protestu sākuma 17.novembrī, kad sākās «Dzelteno vestu» protesti, sadursmēs ar policiju vai negadījumos, kas ar tiem saistīti, dzīvību zaudējuši jau četri cilvēki, bet vairāki simti ievainoti.

Tikmēr vairāki «Dzelteno vestu» neoficiālie līderi aicinājuši sestdien uz jauniem protestiem Parīzē.