Valsts jubilejas gadā pasākumu organizatoru ienākumi no korporatīvajiem sarīkojumiem varētu būt lielāki nekā no valsts maciņa, trešdien, 20. jūnijā raksta laikraksts Dienas Bizness.

Valsts budžeta finansējums uz pieciem gadiem valsts simtgades svinībām ir 31,8 miljoni eiro, tiek lēsts, ka šajā laika periodā šajā notikumā varētu tik ieguldīti aptuveni 60 miljoni eiro (DB 03.05.). Latvijas valsts simtgades programmu īsteno valsts un pašvaldību iestādes, aktivitātes finansiāli atbalsta virkne uzņēmumu un organizāciju. Pasākumu organizēšanā ir iesaistījušies dažāda kalibra producenti un radošās apvienības. Latvijas valsts simtgades birojam nav aprēķinu, cik nopelnīs pasākumu rīkotāji, jo finansējums ir piešķirts attiecīgām ministrijām, kuras projektiem piesaistījušas dažādus apakšuzņēmējus. Latvijas Pasākumu producentu apvienības (LPPA) valdes priekšsēdētājs Guntis Ērglis-Lācis lēš, ka pasākumu organizatoru apgrozījums šogad varētu pieaugt par aptuveni 10%.

Pasākumu organizētāji veido visnotaļ nopietnu biznesa nozari, kas gadā apgroza aptuveni 80 miljonus eiro, pasākumu tirgus Latvijā ir piesātināts, raksturo Latvijas Pasākumu producentu apvienības (LPPA) valdes priekšsēdētājs Guntis Ērglis-Lācis. «Pienesums no valsts simtgades aktivitātēm nebūs grandiozs, tas noteikti nedubultos nozares apgrozījumu, pieaugums no to rīkošanas varētu būt aptuveni 10%. Šogad ir daudz citu faktoru, kas labvēlīgi ietekmē nozari, piemēram, dažādu uzņēmumu 25 gadu jubilejas svinības, kā arī pieaugošais korporatīvo sarīkojumu klāsts, īpaši to, kas vērsti uz darbinieku motivēšanu,» viņš stāsta. Nozares izaugsme korelē ar valsts ekonomikas attīstību. «Latvijā ik pa brīdim notiek kāds vērienīgs pasākumus, piemēram, Pasaules koru olimpiāde. Turklāt simtgades notikumu budžeti nebūt nav tik lieli, tie līdzinās populārāko vietējo grupu vasaras koncertturnejas budžetiem,» vērtē asociācijas vadītājs, pieļaujot, ka lielākais finansiālais pienesums no valsts jubilejas gada būs kino nozarei.

Visu rakstu Simtgades artava – drīzāk piliens, nevis spainis lasiet 20.jūnija laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.