Jaunajā BMW X4 viss ir jauns – gan tehnika, gan izskats, gan apņemšanās iepatikties topošajiem klientiem vēl vairāk, nekā tas izdevās pirmās paaudzes X4 modelim

Balstīts uz X3 tehniskajiem dotumiem, mazākais BMW zīmola X modelis ar kupejas virsbūvi salīdzinājumā ar savu priekšteci ir kļuvis garāks un platāks, pie reizes arī pastiepjot garumā riteņu bāzi. Šīs pārbīdes automātiski nodrošina vairāk vietas salonā, kā arī izkoptākas gaitas īpašības. Visbeidzot – auto dizains vairs nav lēts lielā radinieka X6 pakaļdarinājums. Speciāli X4 izmēram un raksturam ir radīts perfekti piegulošs «uzvalks». Auto ir fascinējošs no abiem galiem. Purngals ar jauno optiku un modernizēto dekoratīvo resti, atsvaidzinoši un netipiski BMW dizaina stila grāmatai lieliski izskatās jaunie aizmugurējie lukturi. Tie automobilim piešķir vairāk jauneklības un azarta. Un tas viss kopā tiek «sašūts» ar dinamisku kupejkrosovera siluetu.

##Kāpēc tas būtu jāpērk

Šis ir tas brīdis, ka X4 vērtība pircēju acīs varētu izrādīties augstāka par X6 modeli. Jaunā X4 paaudze ir būtiski palielinājusi izmērus, tostarp saturs ir daudz modernāks nekā X6.

Auto ir viegli saprotams. Ar to ātri sadraudzēsies gan tie, kuri sevi uzskata par digitālajiem «gadžetomāniem», gan tie, kuri tādi nav. Personalizēšanas iespējas ierobežos tikai klientu finansiālā rocība. Tādējādi, piemēram, BMW X4 xDrive 20d bāzes modeļa cena ir 49 750 eiro, taču tas ir skaitlis, kas nepastāsta neko. X4 pilnīgi noteikti ir nepieciešama M Sport X pakotne, kas automātiski piepluso klāt 4000 eiro. Tajā ietilpst gan interjera, gan eksterjera dizaina elementi, gan M Sport bremzes un citi kārdinoši «gardumi». Arī Inovation pakotne ar head-up displeju, adaptīvajiem priekšējiem LED lukturiem un tālo gaismu asistentu, viedo BMW atslēgu ar displeju utt. cenu palielinās vēl par 2364 eiro. Galarezultātā bagātīgi nopakots BMW X4 xDrive 20d ar četrcilindru 190 ZS jaudīgo dīzeļmotoru ātri vien sasniegs 75 860 eiro. Tieši šāds X4 uz dažām dienām nonāca Dienas Biznesa autoapskatnieka rīcībā. Protams, cenas samazināšanas nolūkos no kaut kādām papildekstrām varētu atteikties, taču tad X4 vairs nebūtu tāds X4, par kuru pircējs varētu sajūsmināties katru dienu.

Izcila ir jaunā BMW X4 šasija. Pēc būtības, ar šādu auto braucot pa izcili «bēdīgas» kvalitātes ceļiem, rodas sajūta, ka tie tik bezcerīgi nav. BMW X4 balstiekārta atstrādā lielākus un mazākus ceļa defektus, liekot noprast, ka, piemēram, Tīnūžu–Ropažu ceļa posms vēl ir gana gluds un lietojams braukšanai.

Visu auto apskatu Izkāpt no lielā brāļa «biksēm» lasiet 19. oktobra laikrakstā Dienas Bizness. Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.