#DB jau tradicionāli ir apkopojis Ceļu satiksmes drošības direkcijas datus par 25 dārgākajiem luksusa klases automobiļiem, ko pērn savām vai savu saimnieku vajadzībām iegādājušies Latvijas uzņēmumi.

DB jau tradicionāli ir apkopojis Ceļu satiksmes drošības direkcijas datus par 25 dārgākajiem luksusa klases automobiļiem, ko pērn savām vai savu saimnieku vajadzībām iegādājušies Latvijas uzņēmumi

Kopējie dati par pagājušā gada reālo luksusauto tirgu tiks publicēti pēcāk. Vieglā automašīna, kuras vērtība bez pievienotās vērtības nodokļa pārsniedz 50 tūkstošus eiro (ja neskaita dažus izņēmumus), – šāda joprojām ir uz likuma normām balstīta Valsts ieņēmumu dienesta atbilde uz jautājumu, kas Latvijā skaitās reprezentatīvs jeb luksusa auto.

Topa pirmajā pozīcijā - SIA Old M 2017. gada izlaiduma Bentley Bentayga (cena no 300 000 eiro). Tā jaunais īpašnieks caur SIA Old M ir savulaik ar ātrās medicīniskās palīdzības «biznesu » pazīstamais uzņēmējs Adigjozals Mamedovs.

Otrajā pozīcijā - SIA Ultramar 2016. gada izlaiduma Bentley Mulsanne Speed (cena no 263 000 eiro). Kā rāda Lursoft dati, SIA Ultramar pieder Krievijas pilsonim Andrejam Bončam-Brujevičam un Latvijas iedzīvotājai Jeļenai Bončai-Brujevičai.

Savukārt, trešajā pozīcijā - SIA Meierovica 35 2017. gada izlaiduma Mercedes Benz S650 Maybach (cena no 204 000 eiro). Uzņēmuma īpašnieks ir labi zināmais AS Latvijas balzams saimnieks, kādreizējais Krievijas uzņēmējs Jurijs Šeflers.

Ceturtajā topa vietā ierindojusies SIA Prima Holding ar 2016. gada izlaiduma BMW 730D XDrive (cena no 182 000 eiro). Saskaņā ar Lursoft datiem, vienīgā uzņēmuma īpašniece ir Rafaela Noakko no Itālijas.

Piektajā vietā - SIA Stats Invest 2016. gada izlaiduma BMW 730D (cena no 180 tūkstošiem eiro). Tas pieder uzņēmumam, kurā pazīstamais būvuzņēmējs Māris Alberts ir valdes priekšsēdētājs, bet oficiālie īpašnieki – Inese Alberte, Kārlis Ermansons un Tamāra Petaško.

Viss top 25 lasāms 31. janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.