No iepriekšējā Ford EcoSport modeļa ir palicis tikai modeļa nosaukums un virsbūves čaula. Viss pārējais Ford zīmola mazākajam krosoveram ir pilnīgi jauns

Tikai vizuāli jaunākās paaudzes Ford EcoSport mazais pseidokrosovers ir līdzīgs iepriekšējai paaudzei, ko Eiropas vajadzībām ražoja Indijas rūpnīcā. Jaunais modelis izmantos svaigākās un modernākās Ford Fiesta platformu un tehniskos labumus, bet pats auto jau tiek ražots modernā rūpnīcā Rumānijā, nevis Indijā. Joprojām neparasts auto ar džipisku ārieni, kas pamatā uzticēsies priekšējiem velkošajiem riteņiem, taču turpmāk cenu lapā varēs atrast arī komplektāciju ar pilnpiedziņu.

No eiropiešu, tostarp arī Latvijas patērētāju pozīcijām raugoties, jaunais EcoSport būs nesalīdzināmi saturīgāks un pilnvērtīgāks pilsētas pseidokrosovers. Tehniskais atbalsts, kas taisnā ceļā ir pārceļojis no Ford Fiesta, pilnībā mainīs EcoSport vērtību pircēju acīs. Skaidrs, ka EcoSport ir viens no budžeta klases mazajiem krosoveriem, kas pēc izmēriem pietiek diviem pieaugušiem pasažieriem. Otrā rinda ir domāta tikai mazu bērnu vai svaiga gaisa vizināšanai. Pieaugušajiem tur nav ko meklēt. Pašsaprotami, ka arī bagāžnieks ir necils. Līdz ar to EcoSport līdz šim bija ērts instruments ikdienas darbos, piemēram, apsardzes kompānijām. Vai arī tiem, kam vajadzēja žiperīgu un daudzpusīgu pilsētas auto, kas nebaidās no sarežģītākām braukšanas situācijām, kas mūsu galvaspilsētā ir ikdienišķa parādība. Gan iepriekšējam, gan jaunajam EcoSport nav pat vajadzīgs 4X4, bet pietiek ar brangu klīrensu, kāds EcoSport joprojām ir, lai mazais auto varētu iebraukt, izbraukt un arī uzrāpties uz augstākas apmales vai pārrāpties pāri šķērslim. Citiem vārdiem sakot, neievainojams un piemērots pilsētā visu gadu. 

Ar jauno EcoSport potenciālo pircēju loks noteikti paplašināsies, to jau pierāda modeļa augošā popularitāte Eiropā. Salona iekārtojums un viss, ko redzat apkārt, raisa vēlmi šajā auto atrasties ilgāk. Iepriekšējā modelī tā nebija. Moderns un viegli saprotams vadības panelis, «augstāk sēdi, tālāk redzi» koncepcija varētu iepatikties, piemēram, jaunajām māmiņām. Arī vecāka gada gājuma pāris varētu novērtēt augsto sēdpozīciju un ērtu iekāpšanu&izkāpšanu automašīnā. Iegādājoties jauno EcoSport, noteikti ieteicams nepažēlot vismaz 1800 eiro, lai tiktu pie ST-Line komplektācijas. Tas automātiski nozīmēs vizuāli glaunāku EcoSport ārieni ar elegantām sānu uzlikām, sliekšņiem, sportisku jumta spoileri, ST-Line dizaina vieglmetāla diskiem, sportiskāku piekares regulējumu, LED dienasgaismām, sarkaniem diegiem nošūtu pusādas–ādas salonu un citiem labumiem. Bāzes modeļa Ford EcoSport cena šobrīd, sākot no 15 840 eiro. Skaidrs, ka šāda komplektācija ir ļoti askētiska un piemērota varbūt tikai jau pieminēto apsardzes kompāniju ikdienas darbam. Jauks un ikdienas lietošanā patīkams auto maksās, sākot no 20 tūkst. eiro un uz augšu. Komplektā ar 125 ZS jaudīgo viena litra turbomotoru, sešpakāpju automātisko pārnesumkārbu, ST-Line aprīkojumu, kam klāt pielikti vairāki vērtīgi papildinājumi, tostarp Ford piecu gadu pagarinātā garantija, atpakaļskata kamera, aklās zonas uzraudzības sistēma u.c., EcoSport izmaksās 24 275 eiro. Arī šī cena šādam auto ir veiksmīgs darījums. Atliek tikai pieminēt, ka komplektā ar 1.5 litru tilpuma 125 ZS jaudīgo EcoBlue dīzeļmotoru jauno EcoSport varēs iegādāties ar pilnpiedziņas AWD sistēmu. Žēl, ka tikai kopā ar sešpakāpju manuālo transmisiju, jo kombinācija ar automātisko pārnesumkārbu netiek plānota. Toties tad uz bagāžnieka vāka, kas visiem EcoSport līdzīgi kā Toyota Landcruiser atveras no labā sāna, varēs «pielipināt» pilnizmēra rezerves riteni.


Visu rakstu lasiet 15. marta laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.