Uzsākot astoto sezonu, LU studentu Biznesa inkubatora programma pulcējusi vairāk nekā 100 jauniešus no Latvijas augstskolām, kas ir gatavi īstenot inovatīvu produktu un pakalpojumu idejas tūrisma, veselības, modes, izglītības un IT jomās

Sezonā, kas ilgs līdz 2020.gada vasarai, Latvijas Universitātes studenti inkubatorā darbosies komandās ar Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas Stradiņa Universitātes, SSE Riga, Banku augstskolas, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un RISEBA kolēģiem.

Pirms-inkubācijas programmā notiks biznesa idejas dzīvotspējas pārbaude 3 mēnešu garumā, kas ir balstīta uz «Lean Startup» metodoloģiju. Pēc tās, pateicoties ERAF līdzfinansētajam projektam «Latvijas Universitātes Inovāciju granti studentiem», jaunie uzņēmēji, kuri veiksmīgi izies pirmo etapu un piedalīsies inkubatora organizētajā «Demo Dienā» februārī, varēs saņemt līdz 5000 EUR lielu naudas atbalstu savam biznesam un iespēju turpināt attīstību inkubatorā, piedaloties inkubācijas programmā nākamos 9 mēnešus.

«Strādāsim ar idejām, kuras realizējot komandas spēs piedāvāt jaunus pakalpojumus un produktus medicīnas, nekustamo īpašumu, e-komercijas, sporta un vēl daudzās citās nozarēs. Tomēr ideja ir tikai maza daļa no biznesa panākumiem - svarīgākais ir darbs, ko katrs dalībnieks ieguldīs savas idejas attīstībā, tāpēc tagad ir laiks no vārdiem ķerties pie darbiem,» saka LU studentu Biznesa inkubatora vadītājs Kārlis Kivlenieks.

Biznesa inkubatora vadītājs K.Kivlenieks norāda, ka tradicionāli populārajā modes un apģērba jomā šogad, sekojot tendencēm, jūtama zerowaste augošā popularitāte. Neesot aizmirsts arī par reģionu attīstību, tāpēc komandas apņēmušās strādāt pie platformām, kas veicinātu Latvijas lauku teritoriju attīstību.

Interese par inkubatora atbalstu šogad esot pieaugusi tieši no vecāko kursu un maģistratūras studentu puses, kā arī novērojama izteikta studentu tieksme attīstīt idejas, kas ir saistītas ar viņu studiju jomu un kompetencēm.

Latvijas Universitātes studentu Biznesa inkubators darbojas, pateicoties mecenātu, Latvijas Universitātes un LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes atbalstam.