Līdz šim Jānis Kauliņš gan Latvijā, gan ārvalstīs izvēlējies karjeru veidot auditorkompāniju «lielā četrinieka» ietvaros

Pēc studijām ASV un darba pieredzes Luksemburgā viņš ir nobāzējies vienā no biznesa konsultāciju smagsvariem Deloitte Latvia, kur kopš šā gada ieņem Baltijas finanšu konsultāciju departamenta direktora amatu.

«Domāju, ka ilgstošai ārvalstu pieredzei esmu pielicis punktu. Lai gan mums ar sievu piedzīvojuma gars vēl nav zudis, Latvijā mums ļoti patīk. Varētu apsvērt darba piedāvājumu kādā konkrētā valstī un uz ierobežotu laiku. Taču kopumā esam uz palikšanu,» tā par nākotnes iecerēm teic J. Kauliņš.

Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Pirmo reizi ceļu pāri okeānam viņš mēroja, lai studētu Lorensa Universitātē (Lawrence University), kur trīs gados ieguva bakalaura grādu ekonomikā un psiholoģijā, ar izcilību (magna cum laude). «Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā ir starptautiskā bakalaurāta (International Baccalaureate) klase, kur, pēc būtības, vidējā izglītība ir starptautiska, skolēnus gatavo mācībām ārzemēs. Visiem ir šāda iespēja, tikai jānokārto testi (TOEFL, SAT, SAT II utt.) un jāizvēlas valsts un augstskola, kur vēlas izglītoties. Es izvēlējos ASV, kur tolaik mācību iestādēs bija lielas stipendijas talantīgiem ārzemju studentiem, kamēr studēt Eiropā būtu dārgi, jo Latvija tolaik vēl nebija Eiropas Savienības dalībvalsts. Lorensa Universitāte bija viena no TOP 50 t.s. liberal arts augstskolām, akadēmiskā vidē atzinīgi novērtēta, ar ievērojamu, aptuveni 15% lielu starptautisko ārvalstu studentu īpatsvaru,» stāsta J. Kauliņš, kurš atzīst, ka vēl otrā kursa beigās apsvēra domu par studijām doktorantūrā un akadēmiskās karjeras veidošanu uzvedības ekonomikā (behavioral economics), bet šaubījās, vai tas būs īstais ceļš.

Pēc bakalaura grāda iegūšanas secinājis, ka Amerikā ilgāk uzkavēties nevēlas. Lai gan tur izglītība ir ļoti augstā līmenī un arī karjeras iespējas plašas, tomēr J. Kauliņš apjauta, ka tā nav kultūra, kurā viņš vēlētos dzīvot ilgus gadus. Tolaik Latvijā bija pirmskrīzes brīdis (2006. gada vasara), ekonomikā dinamika bija ļoti pozitīva, un nebija nekādu iemeslu, lai neatgrieztos dzimtenē.

«Atgriežoties Latvijā, divus gadus paņēmu brīvus no darba un karjeras veidošanas. Iestājos Latvijas Universitātes maģistrantūrā angļu valodas filologos un ar sajūsmu apmeklēju Viktora Freiberga lekcijas par kino. Pēc pauzes sapratu, ka iesāktais ceļš finanšu jomā jāturpina, un mana izvēle bija par labu darbam Ernst & Young (tagad EY), kur tolaik strādāja vairāki mani klases un kursa biedri. Strādāju finanšu auditā ar finanšu iestādēm, un tas bija mans pirmais nopietnais darbs. Tajā laikā Latvijā sākās un spēkā pieņēmās krīze, situācija vairs nebija tik rožaina, kā pēc atgriešanās no studijām ASV. Šķita, ka Amerika ir par tālu, bet kaut kur Eiropā biju gatavs pamēģināt strādāt,» atminas J. Kauliņš.

Ernst &Young ir dažādas mobilitātes programmas iespējas, kad darbinieks var aizbraukt uz noteiktu laiku pastrādāt citā valstī. Toreiz J. Kauliņam bija jāizvēlas viena no trīs vietām – Ņujorka, Londona vai Luksemburga. Viņš priekšroku deva pēdējai no tām. 

Visu rakstu No viena smagsvara pie cita lasiet 24. oktobra laikrakstā Dienas BiznessLasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!


LASI ARĪ: 

Līderu atgriešanās: Piedāvājums, no kāda nemēdz atteikties 
Līderu atgriešanās: Izmantoja iespēju strādāt Qatar Airways
Līderu atgriešanās: Man ļoti patīk dzīvot Latvijā
Līderu atgriešanās: Izlēma pamest dinamisko Londonas darba vidi
Līderu atgriešanās: Nolēma riskēt vēlreiz 
Līderu atgriešanās: Gatavi mērķtiecīgi atbalstīt Latviju
Līderu atgriešanās: No zemes, kur gaisā virmo IT 
Līderu atgriešanās: Iztausta Apple no iekšpuses 

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.