«Microsoft» meitasuzņēmums Japānā augustā veica eksperimentu, strādājot tikai četras darba dienas nedēļā. Rezultātā darbinieku produktivitāte pieaugusi par teju 40%.

«Microsoft Japan» biroji piektdienās tika slēgti, pēcāk secinot, ka, salīdzinājumā ar 2018.gada augustu, produktivitāte palielinājusies par 39,9%, vēsta Business Insider

Projekta īstenošanas laikā tika limitēts arī sapulču garums - līdz 30 minūtēm, veicinot kolēģu savstarpēju saziņu attālināti. Papildus brīvdienas tika arī apmaksātas.

«Microsoft» nav pirmais uzņēmums, kas izgaismojis četru darba dienu nedēļas ieguvumus. Jaunzēlandes uzņēmuma «Perpetual Garden» dibinātājs Andrejs Barns (Andrew Barnes) CNBC atzina, ka līdzīgs eksperiments viņa uzņēmumā nācis par labu gan darbiniekiem, gan uzņēmumam, kas šādā režīmā tagad darbojas pastāvīgi. 

Arī pētījumu rezultāti apliecina pieprasījumu pēc īsākas darba nedēļas. Darbaspēka institūta (The Workforce Institute at Kronos Incorporated) veiktajā pētījumā 3000 darbinieku no astoņām valstīm atzina, ka viņu ideālās darba nedēļas garums būtu četras dienas vai pat mazāk.

Arī «Microsoft» gadījumā labumu neguva tikai darbinieki - uzņēmums atklāja, ka tādējādi izdevies ietaupīt elektrību un samazināt biroja izdevumus. Salīdzinājumā ar 2018.gada augustu uzņēmumā patērēts par 58,7% mazāk papīra un 23,1% mazāk elektrības.