#Šīs visas visnotaļ ekstrēmās un sportiskās nodarbes ir iespēja izmēģināt tepat Latvijā.

Spēlēt volejbolu, kad pēdas grimst nevis siltās un mīkstās smiltīs, bet sniegā, traukties pa kamaniņu trasi, sēžot uz lāpstas, peldēt stindzinošā ūdenī vai arī traukties milzu ātrumā pa aizsalušu ledu, ķerot ar burām vēju, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šīs visas visnotaļ ekstrēmās un sportiskās nodarbes ir iespēja izmēģināt tepat Latvijā.

Šajā sestdienā Siguldā Fischer slēpošanas centrā pirmo reizi Latvijā notiks vietēja mēroga sacensības sniega volejbolā, kurās sacentīsies 16 vīriešu un četru sieviešu pāri. Savukārt Eiropas Volejbola konfederācija šogad pirmo reizi rīko Eiropas čempionātu sniega volejbolā, kas notiks marta beigās Alpos. 

Vēl šajā sestdienā otrā valsts pusē – Liepājā esošajā Beberliņu ūdenskrātuvē – notiks Latvijas atklātais čempionāts peldēšanā, kurā ir pieteikušies arī dalībnieki no citām valstīm – Baltkrievijas, Lielbritānijas, Krievijas un pat Mongolijas.

Savukārt nākamajā sestdienā (3. februārī) Siguldas kamaniņu trasē notiks gana ekstrēmas un nepierastas sacensības – traukšanās pa trasi nevis ar bobu vai skeletona kamanām, bet gan ar lāpstu zem sēžamvietas. «Šādas sacensības organizējam jau piekto gadu, gan treniņi, gan mači notiek regulāri. Dalībnieki tiek sadalīti tautas un sporta klasēs. Tautas klasē visiem tiek izsniegtas vienādas lāpstas un ķiveres, bet sporta klasē braucēji jau paši rūpējas par savām lāpstām, tās, gluži kā kamanas, uzlabojot, lai sasniegtu labākus rezultātus. Tautas klases braucēji trasē noteiktos posmos spēj attīstīt 60 km/h, bet profesionālie braucēji, kas šajā sportā trenējas jau vairākus gadus, – aptuveni 80 km/h,» stāsta biedrības Skeleton LV valdes loceklis Rainers Helds.

Visu rakstu Ķer aiz astes sniegotās izjūtas lasiet piektdienas, 26.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.