Aizvadītajā nogalē noslēgušās sacensības Rīgas kauss burāšanā 2019, kas norisinājās Rīgas sporta burāšanas centrā un pulcēja vairāk nekā 150 dažāda vecuma burātājus - sākot no pavisam maziem līdz burātājiem nopietnā vecumā ar daudzu gadu pieredzi.

Sacensībās pavisam kopā startēja 61 dalībnieks, tostarp jaunieši un bērni – 20 jahtas Laser jahtu klasē, 17 vējdēļi Techno 293 klasē, kā arī 24 Jūras Jahtu komandas, kas tika dalītas 2 jahtu grupās (līdz 10 m garumā, virs 10 m garumā) un 7 monotipa sporta jahtas (PLATU 25 un STAR jahtu klasēs).

Laikapstākļi abas dienas bija labvēlīgi burāšanas sacensībām – ar sauli un pietiekamu vēja stiprumu burāšanai. 

Pavisam kopā abās dienās tika doti 6 - 8 starti Daugavā, akvatorijā pie Vanšu tilta, bet Jūras Jahtas sacensībās piedalījās vienu dienu, kur izbrauca 1 garo distanci – pa Daugavu no Vanšu tilta līdz Bolderājai un atpakaļ.

Kā norāda pasākums organizatori, sacensības bija spraigas un dinamiskas. Īpaši jaunajiem burātājiem šī bija citāda pieredze, jo bija jātiek galā ar straumes pretestību un mainīgo vēju. Par sacensību uzvarētājiem kļuva sportisti/komandas attiecīgajā grupā, kuri sakrāja vismazāko punktu skaitu. Punktu skaits tiek piešķirts atbilstoši iegūtajai vietai katrā braucienā - jo labāka finiša vieta, jo mazāks punktu skaits.

Sacensību organizatori, Rīgas sporta burāšanas centrs un Latvian sailing team, ir apmierināti ar notikušajām sacensībām un plāno turpināt tradīciju, arī turpmāk organizējot burāšanas sacensības Daugavā, apvienojot dažādu jahtu grupas un visdažādākā vecuma burātājus.

Rīgas kauss ir ikgadējs pasākums un katru gadu tiek organizēts Daugavā, Rīgas svētku laikā.