18. «Basketball Without Borders» (BWB) jauno talantu nometne no 9.-12. jūnijam notiks Elektrum Olimpiskajā sporta centrā, Rīgā, informē Nacionāla basketbola asociācija (NBA), Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) un Latvijas Basketbola savienība (LBS). 

«BWB Europe» 2019 pulcēs labākos basketbola spēlētājus un spēlētājas līdz 17 gadu vecumam no visas Eiropas, lai mācītos no NBA un FIBA spēlētājiem un treneriem un sacenstos pret labākajiem jaunajiem spēlētājiem reģionā. «BWB Europe» ietvers arī «NBA Cares» un Jr. NBA aktivitātes sadarbībā ar Rīgas organizācijām.

LBS pārstāvis Matīss Stasjuns biznesa portālam db.lv paskaidroja, ka spēlētājus uzaicina NBA sadarbībā ar FIBA un nometnei nav iespējams pieteikties. «Parasti no katras valsts ir viens vai divi spēlētāji, bet rīkotāju vēlmes tiek respektētas un ir cerība, ka Latvijas pārstāvniecība būs lielāka. Mūsu gadījumā nometnes lielākais efekts ir nevis lielāka dalībnieku skaita iesaiste, bet gan tas, ka nometnes laikā ar NBA pārstāvju līdzdalību notiks treneru, tiesnešu un mārketinga semināri, kā arī sociālās atbildības pasākumi,» viņš sacīja.

«BWB» kopējās izmaksas provizoriski ir 500 000 eiro. No tā 90% sedz NBA. «Sagaidāmais pozitīvais ekonomiskais efekts ir vairāk nekā miljons eiro,» norādīja M. Stasjuns. Sastāva paziņošanas brīdi izraudzīsies NBA.

Pirmā «BWB Europe» nometne Eiropā notika 2001. gada jūlijā. Vlade Divacs (Serbija) un Tonijs Kukočs (Horvātija) ar komandas biedriem no Dienvidslāvijas basketbola izlases apvienojās, lai Itālijas pilsētā Treviso strādātu kopā ar 50 jauniešiem no Bosnijas un Hercogovinas, Horvātijas, Maķedonijas, Slovēnijas, Serbijas un Melnkalnes.

«NIKE» kā globālais «BWB» partneris apgādās visus nometnes dalībniekus un trenerus ar «NIKE» inventāru.

2018.-19. gada NBA sezonas komandu pieteikumos rekordliels skaits – 27 spēlētāji - ir bijušie «BWB» nometnes dalībniekiem, 17 no Eiropas, tajā skaitā Danilo Gallinari («LA Clippers»; Itālija; «BWB Europe» 2003), Marks Gasols («Toronto Raptors»; Spānija; «BWB Europe» 2003) un 2017.-18. «NBA All-Rookie» pirmās komandas nominants Lauri Markanens («Chicago Bulls»; Somija; «BWB Europe» 2014; «BWB Global» 2015).

NBA un FIBA kopā ir organizējušas 57 «BWB» nomentes 36 pilsētās, 28 valstīs un piecos kontinentos. Nodarbības vadījuši vairāk nekā 290 pašreizējie vai bijušie NBA/WNBA spēlētāji un spēlētājas, kā arī 230 treneri ar NBA pieredzi no visām 30 NBA komandām. 54 «BWB» nometnes dalībnieki tikuši draftēti NBA, seši «BWB» nometnes dalībnieki noslēguši līgumus kā brīvie aģenti.

NBA viceprezidente Kima Bohunija (Kim Bohuny) komentē: «Šī nometne labākajiem Eiropas jaunajiem talantiem dos iespēju mācīties no pašreizējiem un bijušajiem spēlētājiem un treneriem valstī, kurai ir bagāta vēsture un spoža nākotne šajā sportā.»

Savukārt, FIBA Nacionālo federāciju un sporta direktors Zorans Radovičs uzsver: «Latvija ir valsts ar stiprām basketbola tradīcijām. Latvija ir uzvarējusi pirmajā FIBA Eiropas čempionātā 1935. gadā un kopš tā laika izaudzinājusi daudzus augstākās klases basketbolistus.»