Vidzemē pērn būvēts spraigi un intensīvi – pabeigti ievērības cienīgi objekti, tostarp vairāki peldbaseini, kultūras centrs, pils komplekss, atjaunotas un no jauna uzbūvētas izglītības iestādes, pilnveidota ceļu infrastruktūra.

Vērienīgākie objekti tapuši Valmierā. Vasaras sākumā ekspluatācijā tika nodoti valstī pirmie daudzdzīvokļu īres nami ar 150 jauniem dzīvokļiem, tā sperot mazu, bet būtisku soli dzīvojamā fonda trūkuma problēmas risināšanas virzienā. Kopējās projekta izmaksas ir 6,598 miljoni eiro bez PVN, summā ietverot daudzdzīvokļu ēku projektēšanu, būvniecību, autoruzraudzību, kā arī piecu gadu garantijas perioda nodrošināšanu. Pēc pašvaldības kapitālsabiedrības SIA Valmieras namsaimnieks pasūtījuma darbus veica konkursa kārtībā uzvarējušais SIA Monum.

Lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Otrs nozīmīgākais objekts ir septembrī atklātais Valmieras peldbaseins, kas uzskatāms par  vienīgo, 25m jaunuzcelto baseinu kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas, kas atbilst Starptautiskās Peldēšanas federācijas standartiem un ir piemērots starptautisku peldēšanas sacensību rīkošanai. Baseina būvniecībai tika piešķirta valsts mērķdotācija 5,4 miljonu eiro apmērā, celtniecības darbi pēc pilsētas pasūtījuma tika sākti 2015.gada 17.novembrī, bet šā gada augustā būvniecība pabeigta un 21.septembrī Būvniecības valsts kontroles birojs to pieņēma ekspluatācijā. Projektu realizēja SIA Arčers, būvuzraudzību veica SIA Būvuzraugi LV, autoruzraudzību - pilnsabiedrības ISB/Nams biedrs SIA Nams.

Peldbaseins septembrī atklāts arī Limbažos, tā kopējās būvniecības izmaksas ir 3,7 miljoni eiro (ieskaitot PVN). Būvniecības izmaksas sedza pašvaldība, darbu veikšanai un būvuzraudzībai Valsts kasē aizņemoties 2, 64 miljonus eiro. Būvdarbus veica pilnsabiedrība Monum & LitCon, būvprojektu izstrādāja SIA Mark, kas veica arī būvdarbu autoruzraudzību. Būvuzraudzības pienākumus pildīja SIA Firma L4.

Nozīmīgākās būves Vidzemē 2018.gadā skatiet galerijā!

Visu rakstu Ir, ar ko dižoties lasiet otrdienas, 4.decembra laikrakstā Dienas Bizness! Lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski! 

LASI ARĪ:

Gada būve 2018: ievērojamākie objekti Rīgā


Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.