Par 6,5 miljoniem eiro Parīzē, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju, pārdots īpašums AnnA Villa. Tas ir pirmais šāda veida darījums Eiropā un noticis jūnija beigās. 

Īpašumu iegādājās Francijas nekustamā īpašuma kompānijas Saepb Immobilier un Valocrim.

Lai īpašumu varētu pārdot, izmantojot blokķēdes tehnoloģiju (tiek izmantota kriptovalūtām), vispirms tika izveidota akciju sabiedrība (SAPEB AnnA), kurai pieder šis īpašums. Tā tika sadalīta 100 daļās - tokenos. Šos tokenus sadalīja ēkas esošajiem īpašniekiem, dodot iespēju tos brīvi un vienkārši tirgot tālāk. Katru tokenu tālāk iespējams sadalīt 100 000 vienībās un pārdot. Tādā veidā mazāko īpašuma daļu tālāk var pārdot par tikai 6,5 eiro. Tas nozīmē, ka ar šīs tehnoloģijas palīdzību nav jābūt ļoti turīgam, lai varētu sākt investēt savu kapitālu nekustamajā īpašumā. Pateicoties šai tehnoloģijai, attīstītāji varētu sākt uzrunāt arī cilvēku masas ar zemākiem ienākumiem, piedāvājot investēt nekustamajā īpašumā.

Šis nav pirmais gadījums pasaulē, kad tiek izmantota šāda tehnoloģija, taču tas pirmoreiz notiek Eiropā. Forbes raksta, ka šo darījumu vadīja franču blokķēdes investīciju platforma Equisafe.

Šāda veida kriptovalūtu tehnoloģiju pielietojums var ievērojami liberalizēt nekustamā īpašuma investīciju pasauli. Nekustamā īpašuma attīstītāji šādā veidā var ērti un viegli atgūt investētos līdzekļus, īpašumu uzreiz sadalot daudzās daļās un caur attiecīgo tehnoloģiju iztirgojot. Savukārt, cilvēki bez lieliem līdzekļiem var pavisam vienkārši iegādāties šādus tokenus- nekustamā īpašuma daļas, padarot investīcijas nekustamajos īpašumos daudz pieejamākas.