Merko Ehitus grupas apgrozījums šī gada 3.ceturksnī sasniedzis 115 miljonus eiro, deviņu mēnešu periodā sasniedzot 299 miljonus eiro, kas ir par 39% vairāk nekā aizvadītajā gadā, informē uzņēmums.

Grupas tīrā peļņa 3.ceturksnī bija 5,6 miljoni eiro, bet deviņos mēnešos sasniedza 12,3 miljonus eiro, kas ir par 88% vairāk nekā pērn.

«Ņemot vērā parakstīto būvniecības projektu skaitu pēdējo gadu laikā un lielos būvniecības projektus, kas vēl ir procesā, mūsu apgrozījuma pieaugums gan 3.ceturksnī, gan šī gada pirmajos deviņos mēnešos ir sasniedzis plānoto. Būvniecības resursu cenas Baltijas tirgū turpina kāpt, un ir grūti atrast nepieciešamo darbaspēku, lai realizētu visus strauji augošos būvniecības plānus. Pašreizējā tirgus situācijā būvniecības apjomu pieaugums nav mūsu pašmērķis, ja tas pasliktina mūsu riska profilu. Ir svarīgi strādāt ar peļņu,» komentējot rezultātus norādīja AS Merko Ehitus valdes priekšsēdētājs Andres Trinks.

Jauno būvniecības līgumu apjoms pirmajos deviņos mēnešos bija mazāks nekā izpildīto darbu apjoms, un nodrošināto pasūtījumu portfelis ir samazinājies jau četrus ceturkšņus pēc kārtas, kas ietekmēs grupas turpmākos būvniecības apjomus. «Būvniecības tirgu būtiski ietekmē cenu pieaugums un nozares kapacitātes trūkums. Tā rezultātā tiek atlikta klientu jauno būvniecības projektu uzsākšana, jo viņu budžetos nepietiek resursu vai arī tie nespēj pieprasīt augstākas cenas no saviem gala klientiem,» skaidroja Andres Trinks. Šī gada pirmajos deviņos mēnešos Merko Ehitus grupa parakstījusi jaunus līgumus 157 miljonu eiro vērtībā un 30.septembrī grupas nodrošināto pasūtījumu portfelis bija 239,4 miljoni eiro.

Merko Ehitus grupa turpina investēt dzīvojamo projektu attīstībā. Šī gada deviņos mēnešos pircējiem Baltijas valstīs nodoti 255 jauni dzīvokļi un uzsākta deviņu jaunu projektu izstrāde, kas kopā veidos 840 dzīvokļus, no kuriem 550 būs Viļņā. Tā kā daži no projektiem tiks nodoti ekspluatācijā 2020.gadā, dzīvokļu pārdošana tajos atspoguļosies grupas rezultātos arī aiznākošajā gadā.

«Dzīvokļu tirgus attīstību Baltijas valstīs veicina kopējā ekonomiskā izaugsme, ātrais algu pieaugums un zemās kredītu procentu likmes. Tallinā un Viļņā jaunu dzīvokļu cenas ir augušas, un kopējais uzbūvēto dzīvokļu skaits ir liels, tāpēc pircējiem ir plašas izvēles iespējas. Dzīvojamā projekta kvalitāte, apkārtējā vide un attīstītāja uzticamība kļūst arvien svarīgāki faktori, izvēloties dzīvokli, īpaši premium klases dzīvokļu tirgū. Rīgā dzīvokļu tirgus izaugsmes iespējas vērtējam kā labas, ņemot vērā zemo aktivitāti pēdējo gadu laikā un augošos makroekonomikas rādītājus valstī,» sacīja Andres Trink.

Merko Ehitus 3.ceturkšņa apgrozījums bija 155,1 miljoni eiro (2017.gada 3.ceturksnī: 86,0 miljoni eiro) un deviņu mēnešu apgrozījums sastādīja 298,8 miljonus eiro (2017.gada 9 mēnešos: 214,8 miljoni eiro, pieaugums par 39,1%). Ieņēmumu daļa, kas nopelnīta ārpus Igaunijas deviņos mēnešos bija 51,5% (2017.gada 9 mēnešos: 35,8%). Grupas EBITDA bija 6,2 miljoni eiro par 3.ceturksni un 14,3 miljoni eiro par 2018.gada pirmajiem deviņiem mēnešiem. Tīrā peļņa 3.ceturksnī bija 5,6 miljoni eiro (2017.gada 3.ceturksnī: 3,4 miljoni eiro) un deviņu mēnešu tīrā peļņa bija 12,3 miljoni eiro (2017.gada 9 mēnešos: 6,6 miljoni eiro, pieaugums par 87,6 %).