KNAB trūkst 29 darbinieku

Ekonomika
2019. gada 14. februāris 09:36

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) no 150 štata vietām patlaban vakantas ir 29, tomēr izmeklētāju pietiek, šorīt intervijā Latvijas Radio pastāstīja biroja priekšnieks Jēkabs Straume.

Viņš gan uzsvēra, ka daudz cilvēku patlaban birojā darbojas uz nosacītu pārbaudes laiku, jo visiem ir nepieciešama speciāla atļauja darbam ar valsts noslēpumu. «Līdz ar to process no sarunu uzsākšanas līdz darba sākšanai KNAB aizņem salīdzinoši ilgu laiku - 3-4 mēnešus, dažreiz pat ilgāk,» norādīja Straume.

KNAB priekšnieks atzina, ka nevienā biroja struktūrvienībā vakanču trūkums nav būtiski izteiktāks kā citās, bet tieši izmeklētāju vidū iztrūkums nav gandrīz nemaz.

Uz jautājumu, kāda ir birojā valdošā atmosfēra pēc reorganizācijas, Straume atbildēja, ka «morālais klimats» iestādes iekšienē ir samērā labs - komanda ir saliedēta un visiem ir saprotami mērķi, «kāpēc mēs šo darbiņu darām».

Vaicāts, vai, atrodoties KNAB priekšnieka amatā, ir izjutis kādu nevēlamu politisko spiedienu no jaunievēlētajām partijām, Straume atbildēja noraidoši un piebilda, ka ar jebkādu politisko spiedienu arī nesamierinātos, ja tāds būtu novērojams. «Izņemot to, ka varbūt ir bijuši kādi publiski izteikumi, nekādu spiedienu es neesmu jutis. Un jāsaka atklāti: es tādu arī nepacietīšu. Birojs ir neatkarīga izmeklēšanas iestāde, un politiskā ietekme nav pieļaujama.»

Straume atturējās komentēt bijušo KNAB darbinieku Jutas Strīķes un Jura Juraša pašreizējās politiskās gaitas.