92,81% AS Grindeks akciju nonākšana Liplat Holding īpašumā tūlītējas izmaiņas uzņēmuma darbībā neradīs, bet nākotnē sola vēl straujāku izaugsmi, jo visi izvirzītie mērķi ir jāsasniedz, no tiem svarīgākie ir jauna, oriģināla medikamenta klīniskie pētījumi un koncerna konkurētspējas stiprināšana modernu patentbrīvo medikamentu segmentā

To intervijā Dienas Biznesam stāsta AS Grindeks valdes priekšsēdētājs Juris Bundulis. Viņš norāda, ka pašlaik svarīgākie uzdevumi ir palielināt uzņēmuma produkcijas klātbūtni daudzu pasaules reģionu valstu tirgos un šī mērķa sasniegšanai atvērt jaunas pārstāvniecības.

Uzņēmuma lielākais akcionārs Liplat Holding ir izteicis akciju atpirkšanas piedāvājumu. Vai šāda akciju atpirkšana ietekmēs uzņēmuma darbību?

Uzņēmuma saimniecisko darbību pārmaiņas neietekmēs, bet, protams, izmaiņas varētu būt tad, kad tiks izstrādāta jauna uzņēmuma attīstības stratēģija nākamajam periodam. Vienlaikus pēc akciju atpirkšanas varētu būt ātrāka lēmumu pieņemšana, jo tas ļautu taupīt laiku uz obligāto procedūru termiņiem. Tajā pašā laikā pārmaiņas nemaina uzņēmuma stratēģiskos uzdevumus un mērķus – palielināt koncerna ienākumus par 10% gadā, kas 2019. gadā nozīmē sasniegt apmēram 160 milj. eiro lielu neto apgrozījumu (2018. gadā tas bija 145,5 milj. eiro), palielināt savu klātbūtni gan Latvijas, gan arī ārvalstu noieta tirgos, iekļūt jaunos ārvalstu tirgos, investējot zinātnē un pētniecībā, strādāt pie jaunu produktu radīšanas. Visi šie uzdevumi ir un būs jāpilda, neraugoties uz akcionāru struktūru, to skaitu.

Vai plānots paplašināt noieta tirgus?

Pašlaik Grindeks produkcijas klātbūtne ir vairāk nekā 80 pasaules valstu tirgos, kas ir salīdzinoši liels skaits, tajā pašā laikā uzņēmumam ir tikai 11 pastāvīgās pārstāvniecības, kuru galvenais uzdevums ir ne tikai produkcijas realizācija, bet arī saikne ar pacientam vistuvāko – mediķiem, farmaceitiem un citiem veselības aprūpes speciālistiem, tādējādi laicīgi ļaujot reaģēt uz tendenču maiņu. Pasaulē ir vairāki ļoti perspektīvi noieta tirgi, gan raugoties no tajos dzīvojošo skaita, gan arī viņu pirktspējas, vienlaikus Grindeks produkcija ir ar labāko pieejamo rietumvalstu ražošanas praksi un atbilstību, bet tā ir cenas ziņā pievilcīga un konkurētspējīga ar citu zāļu ražotāju produkciju, vienlaikus daudz kvalitatīvāka par attiecīgo valstu daudziem vietējo ražotāju izstrādājumiem. Šo savu trumpi arī cenšamies izmantot, piemēram, sekmīgi eksportējot Grindeks produkciju uz Vjetnamu un citām Āzijas valstīm. Vjetnamas kontekstā tiek vērtēta arī iespēja šajā valstī atvērt Grindeks pārstāvniecību.

Visu rakstu lasiet 10. jūlija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.