Ieguldot gandrīz 10 miljonu eiro,uzņēmums LSEZ «Jensen Metal» SIA atklājis jaunu ražotni Liepājā, Karostas industriālā parka teritorijā, informē uzņēmums.

Būvē investēti 7,3 miljoni eiro, bet iekārtās - 2,5 miljoni eiro.

Līdz ar jaunās ražotnes atvēršanu plānots kāpināt līdzšinējo ražošanas jaudu par 50%, kā arī turpināt paplašināšanos jau tuvākajā laikā.

11 400 kvadrātmetru ražotnes teritorijā LSEZ «Jensen Metal» SIA ražos melnā metāla izstrādājumus. Jaunās telpas un iekārtas ļaus Furnitūras departamentā saražot līdz pat 130 000 profiliem nedēļā, būtiski kāpinot jaudu un efektivitāti. Šogad uzceltā ēka nodrošinās loģisku un efektīvu ražošanas plūsmu, kā arī papildu automatizācijas iespējas nākotnē.

«Būvēt jaunu ražotni uzņēmumu pamudināja viens no lielākajiem klientiem, kas pirms pāris gadiem iesniedza izaugsmes plānu ar pieaugumu 25% apmērā ik gadu nākamajiem pieciem gadiem. 2018. gada janvārī noslēgtais ilgtermiņa līgums ar klientu bija pamats būves uzsākšanai,» pastāstīja Ieva Līmeža, LSEZ «Jensen Metal» SIA un LSEZ SIA «JM Properties» prokūriste. 

Savukārt atklāšanas pasākumā Lars - Bo Kristensens (Lars-Bo Christensen), LSEZ «Jensen Metal» SIA un LSEZ SIA «JM Properties» valdes loceklis, uzsvēra: «Valdes sapulcē jau pieņemts lēmums – mūsu plāns ir īstenot paplašināšanās pirmo etapu, uzsākot projektēšanu jau tuvāko mēnešu laikā un pagarinot daļu no ražošanas ēkas par aptuveni 1700 kvadrātmetriem.»

Turpmāk Karostas telpās darbosies melnā metāla izstrādājumu novirziens (metāla un furnitūras departamenti), savukārt nerūsējošā tērauda izstrādājumu ražošana joprojām notiks Liepājas Biznesa parkā, kur līdz šim bāzējusies visa uzņēmuma ražotne. Kopumā pēdējo trīs gadu laikā metāla un furnitūras departamenta pārstrādātā melnā metāla daudzums dubultots līdz vairāk nekā 5700 tonnām gadā. «Esmu pārliecināta, ka jaunā ražotne sekmēs vēl straujāku uzņēmuma izaugsmi,» sacīja I. Līmeža. LSEZ «Jensen Metal» SIA eksportē 98% no apgrozījuma, aptverot tādus tirgus kā Dānija, Nīderlande un Vācija, kā arī pārējā Eiropa un nedaudz ASV.

Lai arī uzņēmuma fokusā ir maksimāla darba efektivizēšana, automatizējot ražošanas procesus, LSEZ «Jensen Metal» SIA turpina radīt jaunas darbavietas cilvēkiem ar atbilstošām zināšanām un prasmēm. Patlaban uzņēmumā strādā 320 darbinieku, no kuriem nedaudz vairāk nekā puse nodarbināti jaunajā Karostas ražotnē.

Uzņēmums «Jensen Metal» pastāv Dānijā no 1977. gada, un tas specializējās nerūsējošā tērauda iekārtu izgatavošanā saldējuma ražošanas iekārtām. Savukārt LSEZ «Jensen Metal» SIA dibināts 2004. gada maijā, kad Latvijā uzsākta ražošana nerūsējošā tērauda metināšanā sava Dānijas uzņēmuma vajadzībām. Pāris gadu laikā Latvijas uzņēmums kļuva patstāvīgs, piesaistot savus klientus un konkurējot tirgū ar citiem kā līdzvērtīgs partneris. Kopējais LSEZ «Jensen Metal» SIA apgrozījums 2018./ 2019. gadā: 29.8 miljoni eiro.

2008. gadā LSEZ «Jensen Metal» SIA uzsāka uzņēmuma SIA «Pumac Latvia» pārņemšanu, tā darbība koncentrēta uz melnā metāla izstrādājumu ražošanu furnitūras uzņēmumiem. 2010. gadā apvienojot esošo «Stainless» ražotni un jauniegūtās bijušās «Pumac Latvia» ražotnes vienā uzņēmumā, izveidoti trīs departamenti: «Stainless» – nerūsējošā tērauda ražotne; «Furniture» – bijusī «Pumac» ražotne; «Metal» – papildu virziens, kas veidojas, attīstot bijušo «Pumac» ražošanu.