Darba drošības kultūra kopumā uzlabojas, taču joprojām lieli riski darbinieku dzīvībai un veselībai ir būvniecības un transporta nozarē, apstrādes rūpniecībā, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

Šogad Valsts darba inspekcija (VDI) īpaši pārbaudīs kokapstrādes un mēbeļu ražošanas uzņēmumus, kā arī kontrolēs dažādu nozaru darbiniekiem veiktās obligātās veselības pārbaudes un ķīmisko vielu un maisījumu lietošanu uzņēmumos.

##Rezultāti priecē

VDI operatīvā informācija liecina, ka 2017. gadā uzņēmumos ir būtiski samazinājies letālo nelaimes gadījumu skaits. «Pērn tādi ir bijuši 18, vēl daži tiek izmeklēti, pašā sliktākajā gadījumā kopumā tāds varētu būt 21. Tas ir zemākais letālo nelaimes gadījumu skaits valstī pēdējos 17 gados,» informē VDI direktors Renārs Lūsis. 2016 gadā Latvijā darba vietās negadījumos gājuši bijā 38 cilvēki, bet 2015. gadā – 26. Tāpat pērn ir samazinājies VDI konstatēto darba drošības pārkāpumu skaits, salīdzinot ar 2016. gadu.

«Pozitīvais rezultāts ir gūts, lielā mērā pateicoties tam ieguldījumam, kas ir veikts daudzu gadu garumā gan darba devēju informēšanā, gan konsultēšanā. Kopumā darba drošības kultūra uzņēmumos uzlabojas. Ir daudzi tādi, kuriem apzinīguma līmenis ir ļoti augsts, kas iet daudz tālāk par noteiktajām prasībām, kuriem nekas nav jāaizrāda, kas katru gadu tiecas pēc arvien augstākiem un augstākiem drošības standartiem. Taču ir arī tādi, kas joprojām vadās pēc īstermiņa mērķiem un dzīvo šai dienai, kuriem darba drošība ir tikai formāla un pat sveša lieta,» secina R. Lūsis. Tajos uzņēmumos, kuros darba drošība ir augstā līmenī, tieši vadītājs ir tas, kurš rāda piemēru, viņam ir zems tolerances līmenis pret rupjiem pārkāpumiem.

Visu rakstu Šogad īpaši vētīs kokapstrādes uzņēmumus lasiet 8. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.