Ar mērķi nākamgad palielināt zelteru ražošanas apjomus par 10% SIA "Valmiermuižas alus" plāno no Latvijas zemniekiem iepirkt vairāk nekā 40 tonnas vietējo ogu un augļu - tostarp 20 tonnas Latvijā audzētu bio cidoniju, 10 tonnas Latvijas rabarberu, 5 tonnas Latvijas upeņu un 5 tonnas Latvijas meža brūkleņu, informē uzņēmums.

Augoša piekrišana "Gardu muti" zelteriem vērojama arī šogad. Šī gada pirmajos desmit mēnešos pārdoti 116 000 litru "Gardu muti" zeltera, kas ir par 10% vairāk, salīdzinot ar konkrēto periodu pērn.

"Piecos gados kopš zelteru ieviešanas ik gadu redzam augošu pieprasījumu Latvijā, un nu "Gardu muti" dažādās zelteru garšas ir pieejamas lielveikalos visā Latvijā. Arvien vispieprasītākais ir bio cidoniju zelteris - šī gada 10 mēnešos pārdoti 53 000 litru šī zeltera, bet visstraujāk šogad augusi rabarberu zeltera pārdošana - par 33%, jau minot uz papēžiem bio cidoniju zelterim. Droši var teikt, ka cidonija un rabarbers ir iecienītākās Latvijas garšas," pircēju izvēles komentē "Valmiermuižas alus" saimnieks Aigars Ruņģis.

Šogad uzsākts arī bio cidoniju zeltera un rabarberu zeltera eksports uz Igauniju, bet novembrī pirmā bio cidoniju zeltera partija ceļos uz Zviedriju.

Ņemot vērā gan vietējo, gan ārvalstu pircēju atzinību, nākamgad plānots palielināt zelteru ražošanas apjomus par 10%. "Izvēloties zelterus ar Latvijas garšām un dodot priekšroku pašmāju mazajiem ražotājiem, nevis importa limonādēm, pircēji apliecina gan savu patriotismu, gan ilgas pēc iecienītām bērnības garšām. Tāpēc katru gadu varam iepirkt arvien vairāk Latvijas dārzu un mežu gardumu no pašmāju zemniekiem - nākamgad plānojam iepirkt jau vairāk nekā 40 tonnas vietējo ogu un augļu," stāsta A. Ruņģis.

Šogad uzņēmums radījis arī upeņu zelteri, kura izveidē investēti 6000 eiro.

Zelteri "Gardu muti" tiek ražoti tikai no Latvijā augušām dārza un meža veltēm, ko "Valmiermuižas alus" uzdevumā iepērk un izspiež sulās kooperatīvs SIA "Dabas Auglis" Vaidavā, SIA "Very Berry" Alūksnē un "SIA "Ice Berry" Talsos. Visu zelteru ražošana notiek Valmiermuižas alus darītavā.

"Redzam, ka Covid-19 laikā īpaši attīstījies pašmāju garšu patriotisms. Turklāt pircējiem ir svarīgi, lai ne tikai pats produkts ir ražots Latvijā, bet arī liela uzmanība tiek pievērsta tam, lai produkti tiek ražoti no Latvijā pieejamām izejvielām - mūsu gadījumā Latvijas dabas un dārza veltēm. Izvēloties vietējo, mēs visi kopā varam atbalstīt Latvijas tautsaimniecību un būt videi draudzīgāki," komentē A.Ruņģis.

100% SIA "Valmiermuižas alus" un SIA "Valmiermuižas pils" kapitāldaļu pieder SIA "Valmiermuižas ieguldījumu fonds", kas dibināts ar nolūku attīstīt zīmolu "Valmiermuiža" ilgtermiņā, popularizēt Valmiermuižu kā gardēžu tūrisma ceļa mērķi un sekmēt "Valmiermuižas alus" eksportu. 60% fonda daļu pieder alus darītavas saimniekam Aigaram Ruņģim, 24% Austrijas ieguldījumu fondam "Industrieliegenschaftenverwaltung AG" (ILAG) un 16% Vācijas uzņēmumam "Thinkflink GmbH".