Jāņa iela Vecrīgā priecē ne vien ar skaistu arhitektūru, bet arī uzņēmumiem, kas tur strādā, piektdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Jāņa iela ir maza, tikai 70 m gara, sākas Kalēju un atduras Skārņu ielā, būtībā – t/c Galerija Centrs sienā. Tā nebūt nav rosīgākā iela, un arī tūristi to nav izvēlējušies kā obligāto apskates punktu. Te iegriežas tie, kuriem ceļojot patīk paskatīties, kas notiek «aiz stūra». No Jāņa ielas puses aplūkojama Svētā Jāņa baznīcas altāra daļas kupols. Internetā atrodamā informācija liecina, ka iela izveidojās 13. gs. beigās, 14. gs. tā ieguva pašreizējo nosaukumu.

Ejot pa Jāņa ielu, acis zib uz abām pusēm, jo ikviens uzņēmums, kas tur radis mājvietu, raisa interesi. DB aptaujātie komersanti atzīst, ka vairāki tur ir ilgdzīvotāji, piemēram, mākslas galerija Tifāna, kas tur mājo jau 20 gadus. Ievērojami īsāks mūžs ir citiem tā dēvētajiem ilgdzīvotājiem, piemēram, hostelim Red Nose, kas darbojas devīto gadu.

Tāpat desmit gadus Jāņa ielā mīt pilna servisa pulksteņu centrs Baltic Watches, vismaz piecus gadus tur strādā spāņu mācību centrs Picasso, Daugmales Jāņa bišu medus veikaliņš, modes dizaineres Natālijas Jansones studija. Mākslas galerijas Tifāna īpašniece Ilze Kuišele spriež, ka lielāko izrāvienu kvalitatīvu nomnieku ziņā iela ieguvusi pēdējos divos trīs gados, kad savas durvis vēra gan kafejnīca Mon Amour, gan kafijas un tējas studija Strada, gan ekskluzīvo vīriešu apavu veikals Rosenwald&Co. «Pirms 20 gadiem Jāņa ielā nami nebija tik blīvi apdzīvoti, kā tas ir patlaban. Tolaik bija aktuāla īpašumtiesību lietu sakārtošana. Nami tika atdoti, pārdoti. Es esmu šeit palikusi tāpēc, ka man bija pirmlīgums. Tie, kuriem nebija šāda rakstura līguma, vietu dabūja pamest. Man šajā ziņā ir veicies,» neslēpj I. Kuišele, kura atminas, ka savulaik šajā ielā birojs bija arī advokātam Aināram Platacim, kuram pašam bija sava mākslas darbu kolekcija. 
Visu rakstu Kā Rīgas pastkarte lasiet piektdienas, 25.maija laikrakstā Dienas Bizness!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.