Mēbeļu atjaunošana ir viens no darbības virzieniem veikala Mājlietu sala īpašnieku ģimenei – Ivaram Stūrim un dzīvesbiedrei Ingai Ādminei-Stūris.

Ģimene pirms pusotra gada Ādažos atvēra mēbeļu un interjera priekšmetu veikalu, kura piedāvājumu raksturo kā vintage stils no Skandināvijas. Veikalā nonāk lietotās mēbeles un interjera priekšmeti, kas tiek iepirkti Zviedrijā, kā arī pašu atjaunotās mēbeles. 

Lai arī šobrīd zviedru mēbeļu milzis IKEA vilina pircēju pie sevis, ietekmējot pircēju plūsmu, Mājlietu salas klients atgriežas.

«Esam attīstības ceļā. Vintage nav pārejošs modes stils, tas ir paliekošs, jo arvien būs paaudze, kas novērtēs neseno vēsturi – sadzīves lietas, kuras lietoja pirms 30, 40 gadiem un pat pagājušā gadsimta sākumā,» pauž I. Stūris.

Mēbeļu atjaunošana notiek ģimenes dzīvesvietā, kur pagrabā ierīkota darbnīca un procesā iesaistās abi dzīvesbiedri. I. Stūris veic «netīro» darbu – labo, slīpē, krāso, lako un vasko mēbeles, bet Inga vizualizē krāsu toņus un dizaina detaļas atjaunojamām mēbelēm. Pārsvarā tiek izmantoti videi draudzīgi materiāli, kas ražoti uz ūdens bāzes.

I. Stūris novērojis, ka pircēji dažkārt nenovērtē labas koka mēbeles un to ilgo kalpošanas laiku. Šī iemesla dēļ tīkkoka galds veikalā stāv bez cenas. Ja kādam tas ļoti iepatiksies, tad, iespējams, darījums varēs notikt. Kopumā cenas veikala saimnieki raksturo kā demokrātiskas un pieejamas.

Par līdzīgiem veikaliem kā Mājlietu sala I. Stūris saka: «Mums nav konkurentu, mums ir draugi.»

Pārdodot lietotas, sakoptas un atjaunotas lietas, mēs dodam tām otro dzīvi, kas noteikti ir draudzīgi videi. Tas ir pretstats masveida patēriņa produktu neizbēgamajam ciklam - iegādāt, izmantot, izmest. Mums ir tas, kas, iespējams, nav nekur citur un ir vienīgajā eksemplārā – gan oriģinālas interjera lietas, gan mēbeles. Atjaunotās mēbeles - noteikti, jo katra no tām ir ar savu «rozīnīti».

Mājlietu salas saimnieki sapratuši, ka veids, kā papildināt veikala ienākumus, ir vintage mēbeļu iznomāšana pasākumiem. Šī darbības joma pamazām uzņem apgriezienus.

Pirmo veikalu ģimene atvēra Ādažos pirms pusotra gada un secināja, ka klientiem patīk gan stils, gan draudzīgās cenas. Pērn otrs Mājlietu salas veikals atvērts Liepājā.