Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas deputātu vairākums šodien neatbalstīja priekšlikumu pēc ārkārtējās situācijas beigām liegt alkoholiskos dzērienus pārdot distancēti.

Komisija šodien izskata priekšlikumus jaunajam Covid-19 izplatības radītā valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas likumam.

Opozīcijas deputāti rosināja no likumprojekta teksta izņemt pantu, kas atļauj realizēt alkoholiskos dzērienus, izmantojot distances līgumu.

Deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (S) uzsvēra, ka, beidzoties ārkārtējai situācijai un mazinoties pulcēšanās un pārvietošanās ierobežojumiem, ir zudusi vajadzība ļaut alkoholiskos dzērienus tirgot distancēti internetā.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve Baiba Šmite-Roķe atgādināja, ka parlamenta Tautsaimniecības komisijā tiek skatīti grozījumi, kas paredz pastāvīgu atļauju izplatīt alkoholu internetā. "Līdz ar to pārrāvumu būtu diezgan sarežģīti nokontrolēt un uzņēmumiem saprast, kā rīkoties, teica Šmite-Roķe, akcentējot, ka Veselības ministrijas (VM) bažas par alkoholisko dzērienu patēriņu nav balstītas realitātē, jo alkoholisko dzērienu patēriņš Latvijā samazinās.

VM pārstāve Inga Birzniece pauda, ka priekšlikums būtu jāatbalsta, jo nevajadzētu atļaut pēc ārkārtējās situācijas beigām alkoholisko dzērienu tirdzniecību internetā, jo tā nav pirmās nepieciešamības prece un tas tikai veicinās alkoholisko dzērienu pieejamību un patēriņu.

Minēto priekšlikumu komisija neatbalstīja. Par to un likumprojektu kopumā vēl būs jābalso Saeimā.