Auto bākas pieliešana dažādās pasaules malās var saistīties ar atšķirīgām emocijām - pats degvielas cenu līmenis var arī neko daudz neizteikt. 

Bieži interesantāk ir uzmanību pievērst tā saucamajam degvielas cenas sāpīguma mērījumam. Dažkārt šis rādītājs tiek saukts par Pain at the Pump, un tas rāda, kāda daļa no konkrētās valsts iedzīvotāja vidējiem ienākumiem ir jāatvēl, lai nopirktu, piemēram, litru benzīna. 

Aprēķini veikti, balstoties uz datiem par iekšzemes kopproduktu uz vienu iedzīvotāju, šo summu sadalot uz visām gada dienām un tādējādi iegūstot aptuvenos valsts iedzīvotāja vidējos ienākumus. Pieejamie dati salīdzināti ar ceturtā ceturkšņa degvielas cenām. 

Norvēģijā, kur ir pasaulē gandrīz dārgākais benzīns, lai bāku papildinātu ar 50 litriem, šim procesam vidējam valsts iedzīvotājam ir jāatvēl 43,5% no dienas ienākumiem, liecina "Bloomberg" informācija. Liela daļa norvēģu un arī vairāku citu attīstīto valstu iedzīvotāji, apmeklējot degvielas uzpildes stacijas, visticamāk, neizjūt būtisku sava maciņa svara samazināšanos, jo iedzīvotāju ienākumu bāze ir ļoti augsta. 

Savukārt vissāpīgāk degvielu pasaulē ir iegādāties vidējam Indijas iedzīvotājam. 


Visu rakstu lasiet 18. augusta žurnālā "Dienas Bizness".

Abonējiet, lasiet elektroniski vai meklējiet preses tirdzniecības vietās.