Lidostā «Rīga» 2018.gads noslēgts ar jaunu rekordu. Tikko sveikts septiņmiljonais pasažieris. 

Tā bijusi Anete Kinčus, kura ar nacionālās lidsabiedrības airBaltic reisu devās lidojumā uz Ženēvu.

«Jaunākie dati liecina, ka šogad lidostu «Rīga» saviem ceļojumiem izmantojuši par gandrīz 16% vairāk pasažieru nekā pagājušajā gadā,» informē lidostas «Rīga» valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Laikā no janvāra līdz novembrim lidostā apkalpoti 77 tūkstoši lidojumu - tas ir par 12,2 % vairāk nekā šajā pašā laika posmā 2017.gadā. Pieaudzis arī apkalpoto kravu apjoms, sasniedzot 25,6 tūkstošus tonnu kravas – par 13,2% vairāk nekā gadu iepriekš.

Nacionālās aviokompānijas airBaltic pārvadāto pasažieru skaits lidostā «Rīga» audzis par gandrīz 19%, aviokompānijas tirgus daļai sasniedzot gandrīz 55%, norāda lidostas valdes priekšsēdētāja. Izaugsmi šogad piedzīvojušas arī gandrīz visas pārējās lidostā strādājošās aviokompānijas.

Saskaņā ar Starptautiskās Lidostu padomes («Airport Council International», ACI) pārskatu par lidostu darbības rādītājiem Eiropā 2018.gada 2.ceturksnī starptautiskā lidosta «Rīga» bija otrā Eiropas straujāk augošā lidosta. No lidostas «Rīga» ziemas sezonā iespējams doties uz aptuveni 70, bet vasaras sezonā - uz 100 galamērķiem, ko nodrošina 20 aviosabiedrības. 2017.gadā lidosta «Rīga» apkalpoja vairāk nekā 6 miljonus pasažieru – 45% no kopējā Baltijas valstu pasažieru skaita.