Kopš šā gada sākuma Adisabebā ar pilnu jaudu darbojas lielākais gaisa kravu termināls Āfrikā. Tas tapis valsts īpašumā esošās aviosabiedrības Ethiopian Airlines vajadzībām.

Termināls aizņem 38 tūkstošus kvadrātmetru - tā ir platība, kas līdzinās pieciem futbola laukumiem, un tajā ir gan saldētavu (17 tūkstoši kvadrātmetru), gan sausās uzglabāšanas zonas. Tas kā objekts ir ievērojams gan ar caurlaidības spēju un loģistikas procesu organizēšanu, gan ar drošības standartiem.

Lai piesaistītu investorus un uzņēmumus, Etiopijai kā valstij bez ostām ir svarīgi garantēt, ka preces tiek pārkrautas un nosūtītas ātri un efektīvi. Tagad no Adisabebas uz citām valstīm aizceļo tādi produkti kā kafija, gaļa, ziedi, augļi un dārzeņi, un īpašs akcents likts uz to, lai maksimāli īsā laikā būtu iespējama tādu preču nosūtīšana, kam ir īss derīguma termiņš.

«Mēs vēlamies Adisabebu redzēt ne vien kā Āfrikas kontinenta kravu mezglu, bet arī kā starptautisku kravu mezglu,» uzsver Ethiopian Airlines vadītājs Tevolde GebreMariams.