Lidojumu kompensāciju pieprasījumu uzņēmums «Skycop», pamatojoties uz ES regulu 261/2004, pērn iesūdzēja tiesā aviokompāniju «airBaltic», pieprasot izmaksāt lidojumu kompensācijas 385 pasažieriem par kavētu, atceltu vai virspārdotu lidojumu.

«Pēc garas un smagas cīņas Lietuvas tiesā, panākta vienošanās, ka «airBaltic» izmaksās pieprasīto kompensāciju summu aptuveni 120 tūkstošu eiro apmērā,» teikts Skycop paziņojumā.

Tiesa gan, «airBaltic» atsevišķā paziņojumā šos apgalvojumus noraida, uzsverot, ka pašlaik uzņēmums uzsācis izlīguma sarunas, kuru ietvaros izlīgumi tiks slēgti katrā individuālajā gadījumā atsevišķi.

«Šajā procesā tiks vērtēts, vai kompensācija pasažieriem būtu jāizmaksā atbilstoši Regulai 261/2004, kā arī, vai Skycop procesa laikā iesniegs atbilstošus procesuālos dokumentus. Pirms tiesas kompensācijas Skycop klientiem netika izmaksātas gadījumos, kad Skycop prasītais kompensācijas apmērs nebija atbilstošs Regulas 261/2004 noteikumiem, vai arī Skycop nesniedza atbilstošus dokumentus, lai būtu iespējams pārliecināties par viņu pārstāvības tiesībām,» norāda «airBaltic».

«airBaltic ir būtiski pārliecināties, ka izmaksātā kompensācija nonāk pie pasažieriem, kuriem tā pienākas, tādēļ «airBaltic» novērtē izlīguma sarunās panākto progresu. Pasažieriem izdevīgākais veids, kā saņemt sev pienākošos kompensāciju Regulā 261/2004 noteiktajos gadījumos, ir sazinoties ar «airBaltic» bez starpnieku iesaistes,» norāda uzņēmuma pārstāvji.

«Skycop» paziņojumā teikts, ka tas pērn uzsāka vairāk nekā 200 tiesvedības pret «airBaltic» par ilgstoši neizmaksātām lidojumu kompensācijām pasažieriem. Pēc vairākiem Lietuvas tiesas lēmumiem, kuri apmierināja «Skycop» prasības, abas puses panāca vienošanos. Šobrīd turpinās tiesvedības pret «airBaltic» Polijā un Latvijā.

«Beidzot ir noslēgusies sīvā cīņa tiesā starp «Skycop» un «airBaltic», kā rezultātā pasažieriem būs iespēja saņemt tiem pienākošās kompensācijas. Tiklīdz «Skycop» saņems tiesas apstiprināto summu no «airBaltic» un sakārtos dažādas formalitātes, pasažieriem nekavējoties tiks uzsākta kompensāciju izmaksa,» apgalvo advokāts Neirijus Zaleckas, kurš tiesā pārstāvēja «Skycop» un pasažieru intereses. 

«Šādi gadījumi būtiski ietekmē aviokompāniju attieksmi. «Skycop» un citi kompensāciju pieprasījumu uzņēmumi darbojas ES regulas 261/2004 ietvaros un mudina aviopārvadātājus ievērot likumu. Līdzīgas tiesvedības turpmāk notiks tikai izņēmuma gadījumos,» uzsver Nerijus. 

«Skycop» akcentē, ka tiesvedības tiek uzsāktas tikai tad, ja nav iespējams panākt vienošanos ar aviokompāniju. Šobrīd «Skycop» ir uzsāktas tiesvedības pret tādām aviokompānijām kā «airBaltic», «Ryanair», «Swiss Air Lines», «Iberia», «Vueling», «Enter Air», «Smartwings Poland», «Ukaine International Airlines» u.c.