Rail Baltica kopuzņēmums RB Rail AS ir uzsācis otro kārtu iepirkumam par būvprojektēšanu un autoruzraudzības pakalpojumiem Rail Baltica dzelzceļa līnijas Latvijas posmā Upeslejas–Rīga–Misa.

Šis Rail Baltica galvenais posms ir 56 kilometrus garš, šķērso piecas pašvaldības un sastāv no trīs apakšposmiem: Upeslejas–Rīgas Centrālā stacija, Torņakalns–Imanta un Rīgas lidosta–Misa. Tas ir viens no sarežģītākajiem posmiem, jo šķērso blīvi apdzīvotas teritorijas un iekļauj vienīgo Rail Baltica dzelzceļa līnijas tuneli. Turklāt tas savieno Rail Baltica starptautiskās pasažieru stacijas Rīgas Centrālajā stacijā un starptautiskajā lidostā «Rīga».

Iepirkuma piedāvājumu iesniegšanas termiņš ir 2019. gada 22. janvāris, un līguma periods ar izvēlēto uzņēmumu plānots 24 mēnešu garumā. Uzņēmumam tiks uzticēta būvprojekta pamatrisinājumu izstrāde, vērtības inžinierija, teritoriālo plānu risinājumu un būvprojekta izvērtēšana, kā arī būvuzraudzības pakalpojumu sniegšana dzelzceļa līnijas būvniecības laikā.

«Tā kā Rail Baltica ir svarīgs trūkstošais posms Eiropas transporta tīklā, es rūpīgi sekoju projekta attīstībai. Upeslejas–Rīga–Misa posma būvprojekts ir loģisks turpinājums iepriekš parakstītajam līgumam par Starptautiskās lidostas »Rīga« Rail Baltica pasažieru stacijas savienojuma un civilstruktūru projektēšanu, kā arī notiekošajam iepirkumam par Rīgas Centrālās stacijas savienojuma būvprojekta izstrādi un būvniecību. Jāpiebilst, ka tuvākajā laikā ir plānots parakstīt arī pirmo būvniecības līgumu. Man ir prieks redzēt, ka Rail Baltica projekts ir uzmanības centrā starptautiskā mērogā, uz ko norāda daudzu ārvalstu uzņēmumu interese un vēlme dalībai Rail Baltica iepirkumos. Un mūsu, latviešu, uzņēmumi ir tiem līdzās,» komentē Latvijas Republikas Satiksmes ministrijas valsts sekretārs Kaspars Ozoliņš.

«Rail Baltica dzelzceļa līnijas posma caur Rīgu projektēšana ir tehniski izaicinošs uzdevums, un mums ir prieks redzēt, ka iepirkumā piedalās spēcīgi un pieredzējuši uzņēmumi,» papildina Igns Degutis, RB Rail AS valdes priekšsēdētājs. «Mūsu plāns ir nodrošināt Rail Baltica līnijas ilgtspējīgu integrāciju Latvijas galvaspilsētas un blakus esošo pašvaldību, kuras skars jaunizveidotais dzelzceļš, vidē. Projektētājiem, kas kvalificējušies nākamajai kārtai, ir nozīmīga loma tehnisko risinājumu veidošanā sadarbībā ar dažādām ieinteresētajām pusēm. Vienlaikus sagaidām, ka tiks nodrošināti tādi risinājumi, kas atbilstu apkārtējo kopienu interesēm, piemēram, dzelzceļa līnijas vizuālai integrācijai ainavā, kā arī trokšņa piesārņojuma mazināšanai.»

Šī posma sākotnējais plāns iekļauj 12 ceļa pārvadu, 16 dzelzceļa pārvadu, 13 atsevišķa līmeņa gājēju pāreju, 5 tiltu, otrās daļas dzelzceļa pārvada Rīgas lidostā, kā arī tuneļa izstrādi attiecīgajam posmam.