Viļņa par 1,511 miljoniem eiro iegādāsies pirmos piecus elektroautobusus, kas pilsētas centra ielās izbrauks jau šoruden, piektdien paziņojusi Lietuvas galvaspilsētas pašvaldība.

Viļņas sabiedriskā transporta uzņēmums «Vilniaus viešasis transportas» parakstījis līgumu par autobusu un to uzlādes iekārtu piegādi ar konsorciju, kurā apvienojušies Lietuvas uzņēmums «TM Service» un Turcijas autobusu ražotājs «Karsan Otomotiv Sanayii ve Ticaret».

5,8 metrus garie autobusi būs īpaši piemēroti šaurajām Viļņas vecpilsētas ielām. Ar vienu uzlādi jaunie transportlīdzekļi spēs nobraukt līdz 180 kilometriem, bet paredzēts, ka tie kursēs tieši pilsētas centrā un tā tuvumā.

Viens elektroautobuss varēs uzņemt 23 pasažierus - tajā būs desmit sēdvietas, ieskaitot vadītāja vietu, 12 stāvvietas un viena vieta cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Kopš 2017.gada Viļņas atjauninājusi prāvu daļu sava autobusu parka. Kā norādījis «Vilniaus viešasis transportas» ģenerāldirektors Rimants Markausks, līdz 2020.gadam pilsētā vairs nebūs autobusu, kas kalpojuši ilgāk par septiņiem gadiem.

Plānots, ka līdz 2020.gadam Viļņas ielās izbrauks arī 70 hibrīdautobusi, 50 ar dabasgāzi darbināmi divasu autobusi un desmit mazas ietilpības autobusi, kas darbināmi ar dīzeļdegvielu.