Vācijas valdība apstiprinājusi plānu veidot valsts subsidētas darbavietas ilglaicīgajiem bezdarbniekiem, atvēlot tam četrus miljardus eiro.

Valdība iecerējusi piecu gadu programmu, piedāvājot subsidētas darbavietas tiem bezdarbniekiem, kas pārtikuši no pabalstiem vismaz septiņus gadus.

Pirmos divus gadus subsīdija sasniegs minimālās algas apmēru, bet ar katru nākamo gadu tā tiks samazināta par desmit procentpunktiem.

Pirms valdības sēdes nodarbinātības ministrs Hūbertuss Heils sarunā ar sabiedrisko raidorganizāciju ZDF norādīja, ka tādējādi iecerēts darba tirgū atgriezt 150 000 ilglaicīgo bezdarbnieku.

Darba tirgus Vācijā ir ļoti veselīgs, taču tagad valdībai jātiek galā ar ilglaicīgo bezdarbu, piebilda Heils.

Viņš noraidīja kritiku, ka iecerētais piecu gadu periods esot pārāk ilgs, norādot, ka cilvēki, kas tik ilgi nav strādājuši, nebūs nekavējoties piemēroti viņu nodarbināšanai.

«Šiem cilvēkiem nepieciešama ilglaicīgāka perspektīva,» atzina ministrs.

Plānu, kas nodēvēts par «sociālo darba tirgu», koalīcijas sarunās kancleres Angelas Merkeles pārstāvētajiem konservatīvajiem (CDU/CSU) uzspieda sociāldemokrāti (SPD).

Tas paredz līdztekus darbavietu subsidēšanai sniegt ilglaicīgajiem bezdarbniekiem konsultācijas, kā arī nodrošināt viņu apmācību.

Tomēr arodbiedrības kritizējušas valdības plānu par to, ka subsīdijas paredzētas minimālās algas apmērā, nevis attiecīgajā nozarē reālo algu apmērā, jo uzņēmumi, kas nebūs gatavi maksāt no savas kabatas starpību, atteiksies no līdzdalības šajā programmā.