Latvijā ieviešamo iepakojuma depozīta pieņemšanas tehnoloģisko sistēmu, kas, visticamāk, izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, var izstrādāt un piegādāt mašīnbūves SIA Peruza sadarbībā ar SIA WeAreDots, ceturtdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

«Pašlaik iepakojuma depozīta savākšanas automāta prototipa nav, bet ir tā elementi – datorredze, mākslīgais intelekts, manipulatori, šķirošanas konveijeri, » medijam skaidro SIA Peruza valdes loceklis Roberts Dlohi.

Viņš norāda, ka «salikta skapīša» nav, jo pašlaik vēl nav skaidrs, kas tad šajā depozīta sistēmā tiks savākts.

«Kad būs zināms, kāda tara šajā depozīta sistēmā jāpieņem, tad arī varēsim piedāvāt «skapīti»,» uz jautājumu, kad varētu ieraudzīt konkrētu produktu, atbild R. Dlohi. Viņš norāda, ka joprojām ir liela neskaidrība par to, ko depozīta sistēmā savāks – ūdens, limonādes un alus iepakojumu (metāla, plastmasas un stikla) vai līdztekus tam būs arī šampanieša, vīna, stipro alkoholisko dzērienu pudeles, kā arī piena, eļļas pudeles un varbūt pat atbildīgās komisijas sēdē pieminētās šampūna pudeles, kā arī visa veida burkas.

«Tehnoloģiski visu minēto iepakojumu var savākt, izmantojot depozīta pieņemšanas tehnoloģisko sistēmu, un to Peruza var piedāvāt, ja tāds būs uzstādījums,» uz jautājumu, vai var vienā sistēmā savākt gan visas pudeles, gan burkas, atbild R. Dlohi. Viņš gan piemetina, ka ne Lietuvā, ne arī Igaunijā ieviestā depozīta sistēma neņem ne vīna, ne šampanieša, ne stipro alkoholisko dzērienu, ne piena, eļļas pudeles, ne stikla burkas.

«Varu garantēt, ka uzņēmums var piedāvāt lētāku cenu par to, par kādu iegādājās Igaunijas vai Lietuvas operatori pudeļu depozīta pieņemšanas tehnoloģisko sistēmu, jo uzņēmuma tehnoloģiskie risinājumi – mākslīgā datorredze un mākslīgais intelekts – to ļauj izdarīt,» uz jautājumu par iespējamo piegādes cenu salīdzinājumā ar kaimiņvalstīs uzstādītajām sistēmām atbild R. Dlohi.


Visu rakstu lasiet 6. jūnija laikrakstā Dienas Bizness, vai meklējot tirdzniecības vietās.

Abonē (zvani 67063333) vai lasi laikrakstu Dienas Bizness elektroniski!