2018. gada pirmajā pusgadā, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, apdrošināšanas tirgus Latvijā audzis par 19% jeb teju piecas reizes vairāk par prognozēto valsts ekonomikas izaugsmi šajā gadā.

Būtiska izaugsme vērojama gandrīz visos lielajos apdrošināšanas veidos – veselības, dzīvības, OCTA un KASKO segmentos parakstīto prēmiju apmērs pieaudzis par varāk nekā 10%, liecina Latvijas Apdrošinātāju asociācijas apkopotā informācija.

«Vairākus gadus pēc kārtas izmaksāto atlīdzību apmērs auga straujāk par prēmijām, tāpēc šā brīža tirgus izaugsmi vērtējam kā likumsakarīgu. Tomēr izaugsmes temps ir straujš, radot arī virkni izaicinājumu. Konkurence ir sīva un klienti kļūst arvien prasīgāki. Apdrošinātājiem jāstrādā pie esošo produktu attīstības, kā arī jaunu produktu izstrādes, vienlaikus nodrošinot atbilstību jaunām likumdošanas normām un augstu pakalpojumu kvalitāti,» skaidro Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins.

Lielākais prēmiju apjoms gada pirmajos sešos mēnešos parakstīts veselības apdrošināšanā sasniedzot 52,3 milj. eiro, un tas ir par 11% vairāk nekā pērn šajā periodā. Savukārt atlīdzībās klientiem izmaksāti 31,3 milj. eiro, ierindojot veselības apdrošināšanu otrajā vietā pēc izmaksāto atlīdzību apmēra.

«Aug pieprasījums gan no valsts, gan privāto uzņēmumu puses, domājot par lojalitātes celšanu apstākļos, kad darbaspēka piesaistīšana un noturēšana prasa arvien lielākas pūles. Kopumā vērojams pieprasījums pēc plašākiem veselības apdrošināšanas polišu segumiem, iekļaujot, piemēram, zobārstniecības un rehabilitācijas pakalpojumus, kā arī lielākus limitus atsevišķās polises sadaļās. Valsts sektorā diemžēl plašāka seguma polies iegādāt saviem darbiniekiem liedz vairāk nekā 10 gadus vecie likumdošanas noteiktie ierobežojošie limiti, » stāsta Jānis Abāšins.

Vislielākais atlīdzību apjoms jeb 31,7 miljoni eiro izmaksāts dzīvības apdrošināšanas klientiem, apliecinot kā uzkrājumu veidošanas, tā arī finansiālā nodrošinājuma tuviniekiem nozīmi.

«Dzīvības apdrošināšanas tirgus stabilitāte priecē. Neskatoties uz nodokļu reformas noteiktajām izmaiņām likumdošanā pagājušā gada izskaņā, parakstīto prēmiju apjoms šī gada pirmajos divos ceturkšņos audzis par 16%. Mūsu novērojumi liecina, ka turpina pieaugt uzkrājošās dzīvības apdrošināšanas līgumu skaits, nevis tikai veikto iemaksu apjoms. Tas nozīmē, cilvēki apzinās, ka uzkrājumus veidot var arī, sākot ar relatīvi mazām summām, » secina Jānis Abāšins.