Danske Bank Latvijā 2017. gadā no pamata biznesa guva peļņu pirms uzkrājumiem 3,7 miljonu eiro apmērā (3,5 miljoni eiro pērn), gada laikā pieaugot par 6%. Tīrā peļņa sasniedza 1,7 miljonus eiro, informē banka.

Bankas izsniegto kredītu apjoms 2017. gadā pieauga par 21%, gada beigās sasniedzot 364 miljonus eiro. Pieaugošo biznesa apjomu rezultātā bankas kopējie ienākumi pieauga par 17%, sasniedzot 9,7 miljonu eiro atzīmi.

Ievērojot pārdomātu risku kontroles politiku, atsevišķiem kredītiem izveidoti uzkrājumi trīssimt tūkstošu eiro apmērā.

Bankas klientu noguldījumu portfelis samazinājās par 31% līdz 184,8 miljoniem eiro.

Bankas izmaksas, salīdzinot ar 2016. gadu, pieauga par 25%, līdz 6,0 miljoniem eiro. Viens no izmaksu pieauguma iemesliem ir lielāka izmaksu daļa, kas attiecināta uz bankas pamata aktivitātēm, ņemot vērā pērn īstenoto privātpersonu apkalpošanas biznesa pārdošanu. Izmaksu pieaugumu ietekmēja darbs pie Baltijas vienotās platformas ieviešanas, ko plānots pabeigt marta beigās.

«2017. gadā mēs turpinājām stiprināt sadarbību ar saviem biznesa klientiem un sasniedzām atzīstamus pamatdarbības rezultātus. Mūsu korporatīvajiem klientiem izsniegto kredītu apjoms pērn pieauga par 21%, bet pamatdarbības ienākumi pieauga par 17%,» norāda Danske Bank Latvijā vadītājs Raivis Kakānis. «Marta beigās mēs spersim pēdējo soli ceļā uz mūsu pakalpojumu un informācijas sistēmu apvienošanu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, izveidojot vienotu platformu Danske Bank filiālēm trīs Baltijas valstīs, kas nesīs jaunas iespējas mūsu klientiem,» viņš piebilst.