Akciju sabiedrības Meridian Trade bank (MTB) vadību ir pārņēmusi komanda, kuras mērķis - «restrukturizēt banku par spēcīgu un uzticamu nišas spēlētāju», liecina medijiem sniegtā informācija. 

Atbilstoši MTB akcionāru sapulces pieņemtajam lēmumam ir ievēlēta jauna bankas padome trīs cilvēku sastāvā: Ivars Grunte, Goča Tutberidze un Jurijs Adamovičs, kurš kļuvis par padomes priekšsēdētāju.

J. Adamoviča pieredze, strādājot finanšu sektorā gan Latvijā, gan ārpus tās, būšot pozitīvs devums MTB pārraudzībā, operacionālās darbības efektivitātes paaugstināšanā un mūsdienīgas bankas attīstībā. Kopš 2018. gada decembra J. Adamovičam pieder 7,2 procenti MTB akciju.

Jaunā bankas vadība esot paudusi «stingru bezkompromisu nostāju pret noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu un citām darbībām, kas ir pretrunā ar starptautiskajiem normatīvajiem regulējumiem», liecina izplatītais paziņojums.

«Šodien MTB vēsturē pāršķiram jaunu lappusi - uzsākam darbu pie bankas stabilitātes nodrošināšanas. Es labi pārzinu grūtības, ar kādām saskaras nelieli uzņēmēji, lai saņemtu biznesa uzsākšanai un attīstībai nepieciešamos kredītus. Tādēļ mūsu mērķis ir kļūt par elastīgu, uz sadarbību vērstu pakalpojumu sniedzēju, piedāvājot klientiem saprotamu pakalpojumu grozu un nodrošinot nevainojamu servisu mazo un vidējo uzņēmumu, kā arī privātpersonu segmentā,» norāda J. Adamovičs.

Jaunā padome par MTB valdes priekšsēdētāju ir ievēlējusi Solvitu Deglavu, kura sevi esot pierādījusi kā TOP līmeņa profesionāli uzņēmumu pārmaiņu vadības un finanšu jomās.

«MTB pēdējos gados ir pieredzējusi sarežģījumus saistībā ar krasajām pārmaiņām Latvijas finanšu sektorā, savukārt man ir pārliecība un pozitīvs redzējums par bankas izaugsmes iespējām,» komentē S. Deglava.

MTB padomes priekšsēdētājas vietnieka pienākumus turpmāk pildīs līdzšinējais bankas padomes priekšsēdētājs G. Tutberidze. Trešais padomes loceklis I. Grunte ir advokātu biroja TGS Baltic vadošais partneris un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes loceklis.

MTB jaunā padome un valde 2019. gada 7. janvārī ir reģistrēta Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā. Atbilstoši MTB statūtiem padome un valde ir ievēlēta uz pieciem gadiem.

MTB ir universāla komercbanka ar Latvijas kapitālu, kas finanšu tirgū darbojas kopš 1994. gada.