Igaunijas bankas «Luminor» Lietuvas filiāle paziņojusi, ka atlaidīs mazāk cilvēku nekā sākotnēji bija plānots.

Jūnijā «Luminor» Lietuvā, kas īsteno biznesa modeļa maiņu un šogad plānoja atlaist vairāk nekā trešdaļu strādājošo, par darba attiecību pārtraukšanu informēja 194 cilvēkus, vēsta Nodarbinātības dienests.

Bankas preses pārstāve Ģiedre Beļskīte norādīja, ka jūnijā bija pēdējais šogad plānotais atlaišanas vilnis, bet kopumā atlaisto cilvēku skaits būs mazāks nekā sākotnēji plānots.

«Jūnijā mēs informējām pēdējo cilvēku grupu, kas tiks atlaista līdz šī gada beigām,» viņa sacīja ziņu aģentūrai BNS. «Tā ir pēdējā šogad plānotā atlaišana. Mūsu komandas samazinājums nebūs tik liels, kā tika plānots, jo mēs cenšamies piedāvāt jaunus amatus atlaistajiem cilvēkiem savā jaunajā struktūrā,» paskaidroja «Luminor» preses pārstāve.

Februārī tika vēstīts, ka «Luminor» Lietuvā atlaidīs 420 no saviem apmēram 1300 darbiniekiem. Igaunijā banka plānoja atlaist 130 darbinieku, bet Latvijā - 250 darbinieku.

Banka maina savu darbības modeli un likvidē amatus, kas dublējas, atsevišķus vadības līmeņa amatus, kā arī vēlas optimizēt savu darbību un straujāk investēt tehnoloģiskajos risinājumos.

Šogad «Luminor» trīs reizes ir informējusi Nodarbinātības dienestu par plāniem atlaist darbiniekus un pavisam 370 cilvēki jeb 30% no kopējā darbinieku skaita ir informēti par viņu plānoto atlaišanu.

Jau vēstīts, ka 2017.gada oktobrī Baltijas valstīs darbu sāka «Nordea Bank» un DNB apvienotā banka «Luminor Bank», savukārt šogad janvāra sākumā tika pabeigta Baltijas valstīs strādājošo «Luminor Bank» pārrobežu apvienošana, bankai turpinot darbību ar centrālo biroju Igaunijā un filiālēm Latvijā un Lietuvā.