Luminor ieviesīs parāda vērtspapīru emisijas un tirdzniecības pakalpojumus lielajiem uzņēmumiem, kas ļaus palīdzēt uzņēmējiem paplašināt to finansējuma alternatīvas, informē bankā.

Pakalpojuma ieviešanu vadīs jaunieceltais Luminor Finanšu tirgus pārvaldes vadītājs Pauļus Žurausks (Paulius Žurauskas). «Šobrīd ir atbilstoši apstākļi parāda vērtspapīru emisijas un tirdzniecības pakalpojuma ieviešanai Baltijā. Pieaug pieprasījums pēc augstas kvalitātes fiksēta ienākuma aktīviem no institucionālo investoru puses, vienlaikus lielie uzņēmumi cenšas dažādot savus finansējuma avotus,» saka Luminor Korporatīvo klientu apkalpošanas pārvaldes vadītājs Baltijā Andrius Načajus.

«Pauļus Žurauskis vadīs Luminor finanšu tirgus pārvaldi un vienlaikus veidos arī jaunu Parāda vērtspapīru emisijas un tirdzniecības daļu. Pauļus ir bijis iesaistīts vairākās ievērojamās lielo uzņēmumu obligāciju emisijās Baltijā – tai skaitā Latvenergo, Lietuvos Energija (tagad Ignitis), Maxima Grupa un AirBaltic,» piebilst A. Načajus. 

Pēdējo 14 gadu laikā Pauļus ir ieņēmis dažādus vadošus amatus SEB bankas Finanšu tirgus pārvaldē. Pauļus Žurausks amatā nomainīs Jūliju Lazausku (Julius Lazauskas), kurš Luminor un DNB strādāja 13 gadus. «Esmu priecīgs pievienoties ambiciozajai Luminor Finanšu tirgus pārvaldes komandai. Kā arī par iespēju sniegt savu ieguldījumu Baltijā lielākās neatkarīgās un dinamiskākās banku biznesa platformas panākumu sasniegšanā,» teic P.Žurausks.