SIA ExpressCredit koncerna 9 mēnešu apgrozījums, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, ir palielinājies par 5%, savukārt uzņēmuma peļņa šajā periodā ir palielinājusies par 54,3%, liecina kompānijas paziņojums Nasdaq Riga.

«2018. gada jūnijā Saeima, balstoties uz atsevišķu deputātu priekšlikumiem, uzsāka vērtēt izmaiņas Patērētāju tiesību aizsardzības likumā, kā rezultātā tika pieņemtas izmaiņas šajā likumā. Likuma izmaiņām būs ietekme uz patērētāju kreditēšanas nozarē strādājošajiem komersantiem. Būtiskākais, kas stāsies spēkā no 2019. gada 1. jūlija, būs ierobežojums, kas nosaka, ka kredīta kopējās izmaksas patēriņa kredītiem nedrīkst pārsniegt 0,07% dienā. Tāpat no 2019. gada 1. jūlija stāsies spēkā ierobežojums patērētāja kreditēšanas reklāmām. Apstiprinātie likuma grozījuma tostarp ietver vairākas mazāk nozīmīgas izmaiņas, kurām redzam pievienoto vērtību, piemēram, informācijas pieejamības jomā,» norāda uzņēmuma pārstāvji.

«Lai arī likumdošanas izmaiņas ir apjomīgas, sevi Latvijas patēriņa kredītu tirgū redzam ilgtermiņā. Likumdošanas izmaiņas paredz gan ierobežojumus, gan iespējas. Šo izmaiņu rezultātā faktiski tiks nojaukta robeža starp klasisko banku un nebanku kredītiem. Paredzam, ka nozarē notiks pakalpojumu transformācija un īstermiņā paredzam apgrozījuma kritumu, ko daļēji kompensēs mazāki reklāmas izdevumi, kā arī citu izmaksu pārskatīšana. Ilgākā termiņā redzam, ka tirgus virzīsies ilgtspējīgākas attīstības virzienā. Lai arī ilgtermiņā nozares kredītportfelis noteikti pieaugs, būs atsevišķas klientu grupas, kuras vairs aizdevumu nevarēs saņemt. Tas būtu jāuzskata par likumdošanas plānošanas brāķi, jo dažas atsevišķas klientu grupas kredītriska dēļ nebūs rentabli kreditēt. Pozitīvi vērtējams tas, ka dažādas profesionālās organizācijas kā PTAC un Latvijas Banka nozares regulējumu redz liberālāku,» uzsver uzņēmums.

2018. gada 3. ceturksnī tika uzsākta preču tirdzniecība internetā. Interneta veikals nodrošina papildus kanālu preču realizācijai, būtiski palielinot potenciālo klientu loku, skaidro uzņēmums. Klientiem interneta veikals nodrošina iespēju iegādāties dažādās filiālēs pārdodamās preces. Piegāde tiks nodrošināta pa visu Latviju.

Uzņēmums 2018. gada 3. ceturksnī noslēdza līgumu ar AS Baltic International Bank par jaunu finansējuma piesaistīšanas kārtu, kas paredz aizdevumam aktīvu un kapitāla daļu komercķīlas nodrošinājumu un plānoto procentu likmi 11% gadā.