Lai sniegtu ieguldījumu Latvijas iedzīvotāju finanšu stabilitātes veicināšanā, radītu izpratni par alternatīvo finanšu pakalpojumu, tai skaitā, distances kredītu būtību, izglītotu patērētājus par atbildīgu un godprātīgu aizņemšanos, AS «4finance» uzsāk sabiedrības izglītošanas kampaņu «Pirms aizņemies, apskaties labi».

Kampaņas mērķis ir veidot priekšstatu sabiedrībā par pareizu alternatīvo finanšu pakalpojumu izmantošanu, akcentējot tos kreditēšanas procesa aspektus, kuros visbiežāk tiek pieļautas kļūdas. Tādējādi pasargājot patērētājus no iespējamiem finanšu riskiem.

Pirms diviem gadiem izveidots portāls Aiznemiesatbildigi.lv kalpos par platformu «4finance» izglītojošajai kampaņai, kurā tiks apskatīti būtiskākie atbildīgas aizņemšanās aspekti: nepieciešamība apzināties un izrēķināt visas ar kredītu saistītās izmaksas un rūpīgi iepazīties ar kreditēšanas līguma nosacījumiem. Kampaņas laikā sabiedrībai tiks skaidrots, kas ietilpst «kredīta kopējās izmaksās», kā tās aprēķina un kādas ir izmaksu samazināšanas iespējas. Turklāt kampaņas materiāli pievērsīs sabiedrības uzmanību tām kreditēšanas līguma sastāvdaļām, kurām ir jāvelta īpaša uzmanība.

«Modernās finanšu tehnoloģijas ne tikai padara ikdienu vienkāršāku, bet tās maina arī tradicionālās nozares reljefu. Cilvēkiem šodienas dinamiskajā dzīves ritmā par prioritāti kļūst pieejamība un mobilitāte. Patērētājiem ir jāprot plānot savas finanses, jāorientējas piedāvāto pakalpojumu klāstā un jāizprot to iespējamais riska līmenis, drošības aspekti. Jāspēj salīdzināt dažādi pakalpojumi, lai noteiktu piemērotākos individuālajām vajadzībām. Turklāt finanšu pakalpojumu patērētāju tiesības ir jāpārzina tikpat labi kā personiskā atbildība un iespējamās sekas saistību neizpildes gadījumos,» norāda AS «4finance» izpilddirektors Gvido Endlers.

Kampaņas «Pirms aizņemies, apskaties labi» laikā televīzijas un radio kanālos, kā arī vides reklāmas formātā tiks pārraidīti izglītojoši materiāli, kuros saprotamā un pārskatāmā formā tiks skaidroti kreditēšanas procesa svarīgākie aspekti.

AS «4finance» izglītojošā kampaņa tiks īstenota laikā no 2018. gada 5. februāra līdz 25.februārim.