Lai noskaidrotu uzņēmēju pieredzi un vajadzības finansējuma piesaistīšanā, attīstības finanšu institūcija «Altum» aicina uzņēmējus piedalīties sabiedriskās domas pētījuma centra SKDS veiktajā pētījumā par finansējuma pieejamību, informē «Altum» sabiedrisko attiecību speciāliste Sandra Eglīte.

Reinis Bērziņš, attīstības finanšu institūcijas «Altum» valdes priekšsēdētājs: «Finansētājiem un uzņēmējiem, labāk izprotot vienam otra iespējas un vajadzības, ir iespējams veidot veiksmīgāku sadarbību un sekmēt uzņēmējdarbības attīstību. Ikdienā strādājot gan ar biznesa uzsācējiem, gan jau pieredzējušiem uzņēmējiem, redzam, ka ideju ir daudz, tās ir inovatīvas un konkurētspējīgas. Arī finansēšanas instrumentu ir daudz, jāmāk abām pusēm sadarbojoties atrast piemērotākos,».

«Altum» vadītājs atzīmē, ka šobrīd uzņēmējdarbības uzsākšanai un tālākai izaugsmei pieejamā valsts atbalsta apmērs ir lielāks nekā jebkad ir bijis - vairāk nekā 100 miljoni eiro. Plašā klāstā pieejamas arī banku un alternatīvo finansētāju uzņēmējdarbības kreditēšanas programmas, kas palīdz gan uzsākt jaunu, gan attīstīt jau esošu biznesu.

Ārējā finansējuma pieejamība ir viens no būtiskākajiem priekšnoteikumiem uzņēmumu attīstībai. Veicot uzņēmēju aptauju, «Altum» mērķis ir noskaidrot, cik bieži, kāpēc un kādās nozarēs Latvijā strādājošie uzņēmēji saskaras ar finansējuma trūkumu, kas savukārt bremzē uzņēmuma attīstību.

Sabiedriskās domas pētījumu centrs SKDS uzņēmējus aicina piedalīties aptaujā, izsūtot tiem epastus. Aptauja tiek veikta no 8. janvāra. Noslēdzoties aptaujai starp atbildes sniegušajiem respondentiem tiks izlozēts attīstības finanšu institūcijas «Altum» dāvināts elektroskūteris.