ASV biržās trešdien, nerimstot bažām par Savienoto Valstu procentlikmju kāpumu, turpināja krist akciju cenas, un lielākie indeksi zaudēja vairāk nekā trīs procentus vērtības.

Savukārt Eiropas biržas turpina negatīvi ietekmēt Itālijas valdības un Eiropas Komisijas (EK) nesaskaņas par Itālijas nākamā gada valsts budžeta deficītu.

«Investoriem pašlaik ir par ko raizēties- no [ASV] obligāciju procentlikmju kāpuma tempa un tā ietekmi uz investoru noskaņojumu līdz Itālijas populistu koalīcijas spēlītēm ar Eiropas Komisiju, buksējošajām »Breksita« sarunām un ASV un Ķīnas tirdzniecības konflikta turpināšanos,» norādīja «Oanda» vecākais tirgus analītiķis Kreigs Erlams.

Investori ir bijuši nervozi, kopš ASV 10 gadu obligāciju ienesīgums pārsniedza 3,0%. Tas pieauga pēc spēcīgu ASV ekonomikas datu publicēšanas, kuri veicina iespējamību, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) turpinās celt procentlikmes.

ASV prezidents Donalds Tramps pēc Savienoto Valstu akciju biržu slēgšanas nodēvēja FRS rīcību par kļūdainu un sacīja, ka FRS esot sajukusi prātā..

«Es domāju, ka FRS pieļauj kļūdu. Tās [monetārā politika] ir tik stingra. Es domāju, ka FRS ir sajukusi prātā,» žurnālistiem teica Tramps.

Runājot par pašreizējo akciju cenu kritumu, viņš teica, ka «tā ir korekcija, ko mēs jau ilgi bijām gaidījuši».

«Es patiešām nepiekrītu tam, ko FRS dara,» uzsvēra Tramps, kurš jau agrāk vairākkārt kritizējis FRS par procentlikmju celšanu, tādējādi pārkāpjot tradīciju, ka ASV prezidents nekritizē centrālo banku, lai neietekmētu tās neatkarību.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās saruka.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien saruka par 1,97 ASV dolāriem līdz 73,17 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā samazinājās par 1,91 dolāru līdz 83,09 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien kritās par 3,2% līdz 25 598,74 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» saruka par 3,3% līdz 2785,68 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par 4,1% līdz 7422,05 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien saruka par 1,3% līdz 7145,74 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 samazinājās par 2,2% līdz 11 712,50 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 kritās par 2,1% līdz 5206,22 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien pieauga no 1,1491 līdz 1,1523 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret dolāru kāpa no 1,3143 līdz 1,3190 dolāriem par mārciņu, bet dolāra vērtība attiecībā pret jenu samazinājās no 112,96 līdz 112,35 jenām par dolāru.