ASV un Eiropas biržu indeksi trešdien pieauga, atjaunojoties tirgus dalībnieku optimismam par ASV-Ķīnas tirdzniecības sarunām. Naftas cenas kāpa pēc tam, kad Saūda Arābija apstiprināja, ka tā samazinās jēlnaftas eksportu.

Volstrītas indeksi pieauga ceturto tirdzniecības sesiju pēc kārtas. Tirdzniecības pēdējās 40 minūtēs to kāpums gan nedaudz samazinājās pēc ASV prezidenta Donalda Trampa un demokrātu kongresmeņu sarunu pārtraukšanas.

«Šodien ir optimisms, ka tirgus var turpināt būt stiprs,» sacīja «Hinsdale Associates» analītiķis Bils Linčs.

«Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā pārsniedza 61 ASV dolārus par barelu, Naftas eksportētājvalstu organizācijai (OPEC) samazinot naftas ieguves apjomu un mazinoties bažām par vāju naftas pieprasījuma pieaugumu.

ASV dolāra vērtība pret eiro saruka līdz zemākajam līmenim kopš oktobra, jo Federālās rezervju sistēmas (FRS) sanāksmē teiktais un FRS amatpersonu paziņojumi lika saprast, ka ASV centrālā banka nesteidzas tuvākajā laikā celt procentlikmes.

Kritās arī ASV dolāra vērtība pret britu mārciņu, lai gan turpinās neziņa par «Breksitu».

Naftas cenas krasi pieauga pēc Saūda Arābijas amatpersonu teiktā, ka tās apņemas īstenot jaunāko OPEC vienošanos par cenu kāpuma veicināšanu.

Saūda Arābijas enerģētikas ministrs Halids al Falihs sacīja, ka viņa valsts janvārī samazinās jēlnaftas eksporta apjomu līdz 7,2 miljoniem barelu dienā. Novembrī Saūda Arābija eksportēja 8,0 miljonus barelu jēlnaftas dienā.

«Mēs izturamies nopietni pret tirgus līdzsvara atjaunošanu. Mēs esam nobažījušies par nestabilitāti naftas tirgū,» ministrs sacīja preses konferencē Rijādā.

Naftas cenas Ņujorkas un Londonas biržās pieauga.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena trešdien pieauga par 2,58 dolāriem līdz 52,36 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā kāpa par 2,72 dolāriem līdz 61,44 dolāriem par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» trešdien pieauga par 0,4% līdz 23 879,12 punktiem, indekss «Standard & Poor's 500» kāpa par 0,4% līdz 2584,96 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» palielinājās par 0,9% līdz 6957,08 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 trešdien pieauga par 0,7% līdz 6906,63 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,8% līdz 10 893,32 punktiem, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,8% līdz 4813,58 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru trešdien pieauga no 1,1441 līdz 1,1547 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2717 līdz 1,2796 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu samazinājās no 108,75 līdz 108,03 jenām par dolāru.