Eiropas un Āzijas biržu indeksi otrdien pieauga, jo ASV procentlikmju samazināšanas perspektīva palīdzēja kompensēt bažas par ASV-Ķīnas tirdzniecības kara saspīlējumu. ASV biržu indeksi gan nedaudz kritās.

Investori ir atzinīgi uztvēruši neseno toņa maiņu no ASV Federālās rezervju sistēmas (FRS) amatpersonu puses, kas devuši mājienu par iespējamu procentlikmju samazināšanu tuvāko mēnešu laikā, ja ekonomikas pieaugums vājinātos tirdzniecības konflikta dēļ.

Eiropas Centrālā banka (ECB) pagājušonedēļ pagarināja par sešiem mēnešiem ultrazemu procentlikmju periodu, un breksita neskaidrība ir samazinājusi cerības, ka Anglijas Banka tuvākajā laikā varētu celt procentlikmes.

«Var droši teikt, ka mainīgās cerības uz procentlikmēm ir galvenais iemesls tik stipram atlēcienam [akciju] tirgos, kas nešķita iespējams pagājušās nedēļas sākumā,» sacīja «Oanda» vecākais tirgus analītiķis Kreigs Erlams.

«Atkal tās ir centrālās bankas, kurām atliek aizpildīt ekonomisko tukšumu, mazinot investoru bailes par tirdzniecības kariem un globālās [ekonomikas pieauguma] palēnināšanos.»

Piektdien publicētie vājie ASV nodarbinātības dati palielināja cerības, ka FRS apsvērtu procentlikmju samazināšanu, un šāda iespēju padarīja vēl ticamāku otrdien publicēti dati par pieticīgu inflāciju.

Investori tomēr turpināja sekot tirdzniecības konfliktiem, sevišķi starp ASV un Ķīnu.

Naftas cena nedaudz pieauga Ņujorkas biržā, bet nemainījās Londonas biržā.

Eiro vērtība pret ASV dolāru pieauga, britu mārciņas kurss pret dolāru kāpa, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās.

Ņujorkas biržas elektroniskajā tirdzniecībā WTI markas jēlnaftas cena otrdien pieauga par 0,01 dolāru līdz 53,27 dolāriem par barelu. «Brent» markas jēlnaftas cena Londonas biržā nemainījās un bija 62,29 dolāri par barelu.

ASV biržu indekss «Dow Jones Industrial Average» otrdien kritās par 0,1% līdz 26 048,51 punktam, indekss «Standard & Poor's 500» saruka par mazāk nekā 0,1% līdz 2885,72 punktiem, bet indekss «Nasdaq Composite» samazinājās par mazāk nekā 0,1% līdz 7822,57 punktiem.

Londonas biržas indekss FTSE 100 otrdien pieauga par 0,3% līdz 7398,45 punktiem, Frankfurtes biržas indekss DAX 30 kāpa par 0,9% līdz 12 155,81 punktam, bet Parīzes biržas indekss CAC 40 palielinājās par 0,5% līdz 5408,45 punktiem.

Eiro vērtība pret ASV dolāru otrdien pieauga no 1,1312 līdz 1,1328 dolāriem par eiro, britu mārciņas vērtība pret ASV dolāru kāpa no 1,2685 līdz 1,2723 dolāriem par mārciņu, bet ASV dolāra vērtība pret Japānas jenu palielinājās no 108,45 līdz 108,51 jenai par dolāru.