AS BlueOrange Bank kļuvusi par Sertificēto konsultantu First North tirgū Latvijā, informē Nasdaq Riga. 

BlueOrange Bank konsultēs uzņēmumus, kuri vēlas iekļaut savus vērtspapīrus tirdzniecībai Nasdaq organizētajā Baltijas alternatīvajā tirgū First North. Sertificētā konsultanta uzdevums ir sniegt uzņēmumam nepieciešamo atbalstu sagatavošanās procesā, kā arī vēlāk nodrošināt, lai uzņēmums izpilda First North noteikumu prasības.

«Ir liels prieks redzēt, kā BlueOrange Bank aktīvi strādā un dod savu pienesumu kapitāla tirgus attīstībai Latvijā. Esmu pārliecināta, ka viņu zināšanas un pieredze būs noderīgas augošiem uzņēmumiem ceļā uz First North, lai piesaistītu izaugsmes kapitālu un paplašinātu savu atpazīstamību,» uzsvēra Nasdaq Riga valdes locekle Liene Dubava.

«BlueOrange papildus klasiskiem bankas pakalpojumiem specializējas finanšu konsultāciju un investīciju piesaistē Baltijas kapitāla tirgū. Bankai un tās speciālistiem ir vairāk nekā piecpadsmit gadu pieredze parāda vērtspapīru darījumu organizēšanā gan slēgtu emisiju, gan regulētā tirgū iekļautu obligāciju veidā. Klientiem varam piedāvāt pilnu pakalpojuma ciklu – no uzņēmuma sagatavošanas kapitāla tirgum līdz pārrunām ar investoriem un vērtspapīru iekļaušanu biržas sarakstos,» pauda BlueOrange Bank valdes loceklis Jānis Dubrovskis. «Esam gandarīti, ka BlueOrange kļūst par pirmo banku Latvijā, kas jau sertificēta konsultanta statusā varēs sniegt pakalpojumus First North tirgū. Abiem bankas speciālistiem - Edmundam Antufjevam un Igoram Petrovam ir ilggadēja pieredze kapitāla tirgus jautājumos, kas palīdz Baltijas uzņēmumiem izvēlēties piemērotākos risinājumus investīciju piesaistē.»

Nasdaq Baltijas alternatīvais tirgus First North sniedz iespējas augošiem uzņēmumiem piesaistīt kapitālu attīstībai un veicināt savu atpazīstamību. Salīdzinot ar regulētā tirgus prasībām, alternatīvā tirgus prasības ir mērenākas, tādējādi augošiem uzņēmumiem ir vieglāk kļūt publiskiem.

Sertificētā konsultanta statuss tiek piešķirts uzņēmumiem ar atbilstošu pieredzi biznesa konsultāciju vai finanšu starpniecības jomā.