Kādas lielākas pārmaiņas dažiem naskajiem mēdz nākt komplektā arī ar iespējām. Piemēram, nu jau gadiem daudz ticis spriests par vecā labā Brexit procesa ietekmi gan uz pašu britu, gan citu reģionu tautsaimniecībām.

Interesanti, ka nupat Nīderlandes Ārvalstu Investīciju aģentūra ("Netherlands Foreign Investment Agency" jeb "NFIA") likusi noprast, ka šī valsts no "Brexit" jau ir bijusi visai liela ieguvēja.

Proti, kompānijām spriežot par Apvienotās Karalistes un kontinentālās Eiropas attiecībām, dažas no tām lemj savu galveno mītni pārcelt uz kādu Eiropas Savienības (ES) valsti. Šādu kompāniju piesaistē līdere ir Nīderlande, ziņo "Bloomberg".

"NFIA" apkopotie dati liecina, ka pagājušogad šajā valsī "Brexit" sāgas ietekmē savu darbību paplašinājušas vai pārcēlušas 78 kompānijas. Turklāt esot sagaidāms, ka šāda tendence turpināsies.

'!Pieejamā informācija liecina, ka "NFIA" šobrīd par pārcelšanos uz Nīderlandi no Apvienotās Karalistes vēl runā (jeb vilina) ar 425 uzņēmumiem.

Tas ietverot ne tikai pašus britu uzņēmumus, kas grib saglabāt skaidru pieeju Eiropas kopējam tirgum. Savas "Eiropas struktūras" pārskatot arī daudzi ASV un Āzijas uzņēmumi.

"2020. gads šiem uzņēmumiem būs ļoti svarīgs. Arvien vairāk kompānijas izvēlas negaidīt. Tās izvēlas Eiropas tirgus skaidrību un drošību, ko savukārt piedāvā Nīderlande," piebilst "NFIA" pārstāvji.

Katrā ziņā briti oficiāli nu ir pametuši Eiropas Savienību (ES). Patiesībā gan "Brexit" ir vēl tālu no beigām. Sarežģītākais Apvienotās Karalistes un ES diskusiju posms vēl ir tikai priekšā - reģioniem jāspēj vienoties par nākotnes tirdzniecības nosacījumiem. Pieejamie dati liecina, ka ES eksports uz Apvienoto Karalisti 2017. gadā bijis 301,2 miljardu eiro apmērā.

Bloomberg rēķina, ka no šīs summas jauniem britu tarifiem var tikt pakļauti 47,3 miljardi eiro. ES sarunās gan vajadzētu būt pārsvaram. Tas tādēļ, ka briti no tirdzniecības ar kontinentālo Eiropu ir daudz vairāk atkarīgi nekā ES no tirdzniecības ar britiem. ES iepriekšējo piecu gadu laikā bijusi atbildīga gandrīz par pusi no kopējiem britu eksporta apmēriem.