Ideja no 2020. gadu atbrīvot no nekustamā īpašuma nodokļa mitekli, kurā cilvēks ir deklarējies un dzīvo un tam piekrītošo zemi pilsētās un ciemos līdz 1,5 ha, bet viensētās līdz 2 ha, ar kopējo kadastrālo vērtību līdz 100 000 eiro, Saeimā neguva atbalstu.

Parlamenta vairākums 23.maijā neatbalstīja pašlaik opozīcijā esošās ZZS deputātu Danas Reiznieces Ozolas, Armanda Krauzes, Andas Čakšas, Raimonda Bergmaņa, Jāņa Dūklava, Viktora Valaiņa, Ulda Auguļa un Janīnas Jalinskas rosinātos grozījumus nekustamā īpašuma nodokļa likumā.

Saeimas deputāte Dana Reizniece Ozola no parlamenta tribīnes norādīja: ka atkal jau varēs kāpt tribīnē un visādas dzēlības mētāt, un prasīt, kāpēc tagad, kur jūs bijāt agrāk. «Šis uzdevums tiešām jau bija arī iepriekšējās valdības darba kārtībā. Bet kādēļ netika grozītas nekustamā īpašuma nodokļa likmes un šie te ierobežojumi noteikti? Tādēļ, ka ir pilnīgs bardaks valstī ar kadastra vērtībām. 2500 kārtīgas atšķirības kadastra vērtībās starp Rīgu un Latgales pierobežām. Tāpēc bija uzdevums Tieslietu ministrijai līdz pagājušā gada pavasarim sakārtot kadastra vērtības, izstrādāt jaunu metodoloģiju, kas atbilstu arī tirgus vērtībām. Bet tas uzdevums netika izdarīts. Un rudenī arī tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs minēja, ka nevirzīs šos grozījumus, jo tie ir politiski jutīgi, pirmsvēlēšanu laikā tā nedara,» uzsvēra D. Reizniece Ozola. Viņa atgādināja, ka pašreizējās valdības darba kārtībā šis jautājums ir atcelts uz 2020. gada vidu, kaut gan zināms, ka iestrādes jau ir. 

Saeimas  deputāts Atis Zakatistovs uz to atbildēja, ka M.Kučinska valdība 2017. gada 11. aprīlī pieņēma zināšanai jautājumu, kas ir ļoti jutīgs, par nekustamā īpašuma nodokli. Kopš tā brīža līdz šodienai ir pagājuši 25 mēneši. 22 no tiem mēnešiem Zaļo zemnieku valdība bija pie varas. «Manuprāt, tas parāda viņu īsto attieksmi pret nekustamā īpašuma nodokli. Esmu saņēmis no Finanšu ministrijas visus iespējamos aprēķinus, kas vien ir saistībā ar nekustamā īpašuma nodokli. Šī valdība ir izveidojusi sistēmu, kādā sistēmiski iet cauri nodokļiem un jautājumiem, kas saistās ar privilēģijām un naudas plūsmām. Skatīsim kadastrālo vērtību jautājumu, kuru iepriekšējā valdība atlika. Skatīsim nekustamā īpašuma nodokļa jautājumu,» uzsvēra A. Zakatistovs. Viņš vēloties, lai cilvēki saprot, ka «mēs sakām šobrīd «nē» nekustamā īpašuma nodokļa jautājuma nodošanai komisijām nevis tāpēc, ka tas nav svarīgs jautājums, bet tāpēc, ka vēl nav līdz galam izdomāts, kādā veidā tas tiks finansēts.