Kāds par izvairīšanos no nodokļu nomaksas notiesāts vīrietis valstij kaitējuma kompensācijā un soda naudā samaksājis vairāk nekā 126 600 eiro.

Prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska aģentūru LETA informēja, ka tiesa apstiprinājusi prokuratūras slēgto vienošanos ar apsūdzēto par vainas atzīšanu un sodu lietā, kurā viņš apsūdzēts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Apsūdzētais pats sedzis valsts pieteikto kaitējuma kompensāciju vairāk nekā 118 000 eiro apmērā.

Laikā no 1999.gada līdz 2004.gadam apsūdzētais bija vienīgais dalībnieks, kurš bija atbildīgs par grāmatvedības kārtošanu uzņēmumā un visu saimnieciskos darījumus apliecinošo dokumentu oriģinālu, kopiju saglabāšanu.

Viņam bija arī pienākums aprēķināt maksājamos nodokļus un tos nomaksāt. 2011. un 2012.gadā viņš veica faktiski nenotikušu darījumu dokumentālu noformēšanu par uzņēmuma it kā saņemtajām precēm, proti, dažādiem metāla izstrādājumiem un metālapstrādes instrumentiem, kā arī it kā saņemtajiem starpniecības pakalpojumiem darba galdu pārdošanā.

Kopumā viņš izvairījās no pievienotās vērtības nodokļa (PVN) nomaksas 118 356 eiro apmērā.

Ņemot vērā, ka viņš valstij atlīdzināja zaudējumus, prokurors lēma noslēgt vienošanos ar apsūdzēto par 8600 eiro naudas sodu. Savukārt uzņēmumam piemērots piespiedu ietekmēšanas līdzeklis - 4300 eiro piedziņa.