#Daru.lv ir interneta vietne, kur satiekas pašnodarbināti meistari vai individuālie uzņēmēji un viņu klienti.

Daru.lv ir interneta vietne, kur satiekas pašnodarbināti meistari vai individuālie uzņēmēji un viņu klienti; portālā izdalītas vairākas kategorijas, piemēram, celtniecība, transporta pakalpojumi, IT un datorsistēmas

Šobrīd portālā ir aptuveni 300 pakalpojumu sniedzēji. Vislielākā aktivitāte ir celtniecības sadaļā, kur ir visvairāk meistaru un arī interesentu, kuri meklē pakalpojumu sniedzējus.

Vaicāts, kā konkurēt ar universālajiem sludinājumu portāliem, daru.lv idejas autors Ojārs Stūre teic, ka vajag piedāvāt to, ko cilvēks meklē. «Cilvēki izvēlas pakalpojumu sniedzējus pēc viņu reputācijas, ko nosaka tas, ko cilvēks iepriekš ir darījis un ko citi par viņu saka. To arī te piedāvājam,» viņš saka.

!Šis portāls kalpo kā speciālistu reputācijas veidošanas rīks.

Atšķirībā no citiem sludinājumu portāliem, šajā par meistariem var ierakstīt atsauksmes, turklāt tās nav anonīmas – lai tās publicētu, jāautorizējas caur Facebook vai LinkedIn. «Tās ir no reāliem cilvēkiem, kas ar savu vārdu tās apliecina. Līdz ar to šis portāls kalpo kā speciālistu reputācijas veidošanas rīks,» uzskata Ojārs.

Katrā apakškategorijā meistari sakārtoti atkarībā no tā, cik pilnīgi noformējuši savu profilu – cik daudz informācijas par sevi ir snieguši, vai ir pievienojuši savu darbu bildes un citus vizuālos materiālus, kā arī to, ko par viņiem saka klienti. Jo pilnīgāks profils, jo lielāka iespējamība, ka profils būs kategorijas augšgalā un to ātrāk pamanīs. Taču atsauksmes ir pašas svarīgākās, jo ikviens ir bijis situācijā, kad vajag kaut ko izdarīt, piemēram, izremontēt dzīvokli, bet, nevarot atrast meistaru paziņu un draugu lokā, rodas jautājums, pēc kādiem kritērijiem to meklēt, jo nekādi nevar zināt, kurš meistars ir labs un kurš ne. «Ļoti piedomājam, lai lapa rādītos vienādi ērti gan datorā, gan mobilajā telefonā, jo cilvēki šobrīd viedtālrunī internetu lieto jau vairāk nekā datorā. Puse mūsu lietotāju daru.lv izmanto telefonā,» saka Ojārs.

Visu rakstu Sludinājumu portāls un reputācijas veidotājs lasiet 5. februāra laikrakstā Dienas Bizness.