#Negaidītā veiksme bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ģimene lēma par labu biznesa plašākai attīstīšanai.

Divos gados SIA Svenne radījusi vairākus tūkstošus sveču, nākotnē uzņēmums plāno nākt klajā ar jaunu sveču dizaina līniju un sākt to tirdzniecību ārvalstīs

SIA Svenne māksliniece Ieva Sīmansone stāsta, ka ideja par akmens formas svecēm radās, iedvesmojoties no apkārtējās vides – lauku viensētas Ziemeļvidzemē, kur akmeņi dabiski iekļāvušies gan pagalmā un dārzā, gan ģimenes biznesā.

!Negaidītā veiksme bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ģimene lēma par labu sveču biznesa plašākai attīstīšanai.

Sveču liešana sākotnēji bijis tikai Ievas hobijs – iespēja izrauties no ierastās mājas dzīves. Biznesu sākt viņu iedrošināja vīrs, kurš, pārzinot metālliešanas tehnoloģijas, palīdzēja izveidot precīzu akmens formu svecēm. «Izveidojām formas, salējām sveces un intereses pēc aizbraucām uz tirdziņu Valmiermuižā, kur teju visas sveces arī pārdevām,» atzīmē Ieva. Negaidītā veiksme pirmajā tirdziņā arī bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc ģimene lēma par labu sveču biznesa plašākai attīstīšanai.

Divos gados pārdoti aptuveni septiņi tūkstoši «akmens» sveču. Lai gan šobrīd ar sveču radīšanu un pārdošanu Ieva pārsvarā nodarbojas viena pati, šogad iecerēts sasniegt desmit tūkstošu atzīmi. «Palielinoties pieprasījumam, pamazām sāku domāt par palīgu piesaisti, jo, piemēram, pirms Ziemassvētkiem darba ir tik daudz, ka viena pati galā netieku. Jau pērn pirmssvētku laikā man bija daži palīgi pārdošanā, bet redzu, ka ir vajadzīgs kāds, kurš nāks talkā arī sveču gatavošanā,» spriež Ieva. Atklāt mākslas darbu radīšanas noslēpumus viņa nebaidās, uzsverot, ka nozagt biznesa ideju nav nemaz tik viegli. «Ne katrs var atļauties investēt, sākot biznesu no pilnīgas nulles,» domā māksliniece.

Visu rakstu Dāvā «akmeņiem» dzīvību lasiet 14. februāra laikrakstā Dienas Bizness.

LASI ARĪ:

Sākam biznesu: Pēc grāmatām pie vilkiem
Sākam biznesu: Naglot kopā ar bērniem
Sākam biznesu: Sarunāties ar pašvaldību
Sākam biznesu: Somām izvēlas audumu ar vēsturi
Sākam biznesu: Apkopēja mobilajā telefonā
Sākam biznesu: Viss sākās ar kafijas tasīti
Sākam biznesu: Krekliņi grāmatu mīļiem
Sākam biznesu: No dizaina Rīgā pie āboliem Vecumniekos

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.