Divos gados uzņēmumam ir izdevies nonākt līdz klientiem; šobrīd Anatomy Next digitālos mācību līdzekļus izmanto zobārstniecības katedrā Vašingtonas Universitātē Sietlā.

«Esam sapratuši, ka interese ir vairāk par individualizētiem risinājumiem, kas pielāgoti katrai skolai, pasniedzējam un konkrētajai tematikai. Visi mācās vienu un to pašu anatomiju, bet veids, kā par to pastāstīt, katram ir nedaudz atšķirīgs. Tieši šī atšķirība ir galvenais, kas interesē skolas, – vismaz pagaidām, kamēr vēl pa gaisu nelido mašīnas un kamēr vēl atrodamies XX gadsimta izglītībā. XXI gadsimta izglītībai jābūt diezgan individualizētai. Pāreja notiek lēni, bet šis ir ļoti interesants process,» atzīst Uldis Zariņš, SIA Anatomy Next līdzdibinātājs. Sandis Kondrāts, cits Anatomy Next līdzdibinātājs, piebilst, ka izglītība un medicīna ir divas konservatīvākās nozares. Kā piemēru viņi piesauc jaunu medikamentu izstrādi – paiet pieci līdz 15 gadi, kamēr tie nonāk tirgū. Anatomy Next medicīnas izglītības produkts dienasgaismu ieraudzīja 2017. gada janvārī – pēc tam, kad kopš 2016. gada septembra viņi bija cītīgi strādājuši pie tā. Formāli komanda ar to strādā jau kopš 2012. gada, bet pēc būtības viņu interesei par anatomiju ir vēl senāka vēsture – abi ir tēlnieki un savā darbā vēlējās precīzi atveidot cilvēka anatomiju.

Uzņēmums ir piesaistījis 150 tūkstošu eiro investīciju no Imprimatur Capital, kā arī no akseleratora Startup Wise Guys un biznesa eņģeļiem, kuru vārdi netiek atklāti. Tas ir saņēmis arī Horizon 2020 pirmās fāzes grantu 50 tūkstošu eiro apjomā anatomijas izglītības produkta attīstībai. Kopumā uzņēmumā līdz šim investēti 500 tūkstoši eiro. Viena līdz divu gadu laikā, visticamāk, sekos nākamā līmeņa investīcijas. «Šobrīd mums ir naudas plūsma, daļu izdevumu varam kompensēt paši. Līdz nākamā līmeņa investīcijām mums vēl ir jāveic daudzi mājasdarbi, tāpēc pagaidām ar naudas piesaisti nesteidzamies. Svarīgāk šobrīd ir saprast precīzu virzienu, kur strādāt, un visu izdarīt ļoti kvalitatīvi,» saka Uldis.

Sandis priecājas, ka kompānija atrodas Latvijā, bet strādā ar klientiem Amerikā. Tas ļauj par to pašu naudas daudzumu izdarīt vairāk. Tomēr publiski uzņēmums sevi pozicionē kā Vašingtonas Universitātē bāzētu kompāniju, jo tas uzreiz atver daudzas durvis. Taču Anatomy Next neslēpj, ka projekta izstrāde notiek Latvijā. To otra puse vienmēr labi «sagremo», jo teju katram ir kaimiņš vai draugs latvietis un latviešiem Amerikā ir laba reputācija.

Visu rakstu Šā gadsimta izglītība ir individualizēta lasiet trešdienas, 10.oktobra laikrakstā Dienas Bizness! Pērc un lasi laikraksta Dienas Bizness šīs dienas numuru elektroniski!

Abonējiet, lai saņemtu laikrakstu ik dienu.