Brāļu Kronīšu kokapstrādes uzņēmuma pirmais klients bija kaimiņiene dzimtajos Sproģos, nelielā apdzīvotā vietā Neretas novadā. Šobrīd uzņēmums domā par paplašināšanos, tomēr viens no lielākajiem šķēršļiem ir kvalitatīvs darbaspēks. 

Kaimiņiene 2012. gadā lūdza uztaisīt koka karkasa siltumnīcu, un tā kalpo joprojām. Latvijas Lauksaimniecības Universitātes Kokapstrādes katedras absolvents Artis Kronītis uzskata, ka Latvijā kokapstrādei ir neizsmeļamas iespējas un paveicies uzreiz atrast savu nišu vietējā tirgū.

"Esam novērojuši, ka mūsu klienti mainās pēc sezonalitātes. Tuvojoties pavasarim, izjūtam lielāku interesi no privātmāju saimniekiem, kuri vēlas savā dārzā uzlikt koka karkasa siltumnīcu. Savukārt vasaras izskaņā, vairāk uz rudens pusi saņemam pieprasījumus no uzņēmumiem, piemēram, stādaudzētājiem, kuri savas sezonas laikā iekrājuši finanses un vēlas attīstīt savu saimniecību, šādam nolūkam pasūtot lielformāta angārus. Tiem ir izturīgākas, smagākas konstrukcijas, kas piemērotas lielākām slodzēm, bet vienalga paliekam uzticīgi kokam," stāsta A. Kronītis.

Paša darbošanās ar koku aizsākusies jau bērnībā, kad pašu spēkiem centušies apstrādāt to un izgatavot ko noderīgu. Lielākoties iemaņas apgūtas pašmācības ceļā.

Pēc universitātes absolvēšanas A. Kronītis atgriezies dzimtajā pusē, turpinot attīstīt savu koka karkasa siltumnīcu ražošanas ideju. Sākotnēji uzņēmumu iekārtojis vecvecāku saimniecībā "Priedaines" Zalves pagasta Sproģos, bet vēlāk jau paplašinājies līdzās esošajos īpašumos. 

Darba pietiek 12 cilvēku lielajam kolektīvam, kurā strādā arī A. Kronīša jaunākais brālis Gatis Edijs. Lielākoties produkcijas noiets ir vietējais tirgus, tomēr kravas ceļojušas arī tālāk – ne tikai uz kaimiņvalstīm, bet arī, piemēram, uz Franciju, Zviedriju un Norvēģiju. Vaicāts par klientu loka paplašināšanu starptautiskajā tirgū, A. Kronītis ir piesardzīgs:

"Domājam par paplašināšanos, tomēr viens no lielākajiem šķēršļiem ir kvalitatīvs darbaspēks. Mūsu ražotne ir mazapdzīvotā vietā, tāpēc cenšamies uzrunāt un piesaistīt cilvēkus no tālākām vietām, lai brauc strādāt. Viens kolēģis pie mums pārcēlies pat no Liepājas. Tomēr domājam un meklējam. Darbaspēka jautājums ir aktuāls ne tikai mums kokapstrādes nozarē. Nenoliedzami, svarīgi ir nodrošināt arī konkurētspējīgu atalgojumu"

Šobrīd Kronīšu kokapstrādes uzņēmumā var izgatavot dažāda dizaina koka konstrukciju siltumnīcas no 2.5 līdz 10 metru platumā. Pašu darbinieki arī veic objekta uzstādīšanu.